Beno Udrih v dvoboju z lanskim MVP-jem Lige NBA Derrickom Rosom. Foto: EPA
Jeremy Lin je proti San Antoniu dosegel 20 točk. Foto: EPA

Dramatično je bilo v Milwaukeeju, kjer je Derrick Rose zadel za zmago Chicaga s 106:104 ob izteku igralnega časa. MVP lanske sezone je tekmo končal s 30 točkami in 10 podajami. Joakim Noah je vknjižil 20 točk in 10 skokov. Pri Milwaukeeju je rekord kariere z 32 točkami postavil Ersan Ilyasova, opazno vlogo pa je imel tudi Udrih. V 27 minutah je prispeval 11 točk (met 4/5) in sedem podaj, kar pa je najpomembneje - igral je v končnici tekme, ko je 43 sekund pred koncem iz prodora izenačil na 102. Slovenski reprezentant očitno pridobiva zaupanje trenerja Scota Skilesa, pri katerem je bil od prihoda iz Sacramenta pretežno na stranskem tiru.

14 točk Dragića
Goran Dragić
je s Houstonom doživel visok poraz v Torontu (116:98). "Gogi" je igral 27 minut in dosegel 14 točk (4/7), štiri skoke in tri podaje.

Rezervisti Washingtona premagali Lakerse
Los Angeles Lakersi so proti skromnemu Washingtonu v drugem polčasu zapravili 21 točk prednosti in izgubili s 106:101. In to na kakšen način ... V zadnji četrtini so jih nadigrali rezervisti Wizardsov. Kevin Seraphin je dosegel 10 od rekordnih 14 točk, Roger Mason je zadel tri pomembne trojke, Nick Young (19) je prispeval štiri od rekordnih šestih podaj, Trevor Brooks, edini iz štartne peterke, pa je pobral osem od rekordnih 17 skokov. Po Detroitu je to drugi poraz Lakersov.

Farmarjeva trojka presodila Clippersom
Izgubili so tudi La Clippersi, ki jih je s 101:100 ugnal New Jersey. Dve desetinki pred koncem je trojko zadel Jordan Farmar. Philadelphia (Turner 26) je v derbiju atlantske divizije s 103:71 nadigrala Boston in zadržala vodstvo.

Naveza Anthony-Lin ne deluje
San Antonio (Parker 32, Duncan 17) je s 118:105 odpravil New York in mu prizadejal tretji zaporedni poraz. Potem ko se je v ekipo vrnil prvi zvezdnik Carmelo Anthony (27), so Knicksi izgubili pet od sedmih tekem. Jeremy Lin je dosegel 20 točk in zbral štiri podaje.

TORONTO - HOUSTON 116:98
DeRozan 23, Kleiza 19; Parsons 19, Lowry 16, Dragić 14 (4/7), 4 skoki in 3 podaje v 27 minutah.

MILWAUKEE - CHICAGO 104:106
Ilyasova 32 in 10 skokov, Gooden 27, Udrih 11 (4/5) in 7 podaj v 25 minutah; Rose 30, 11 podaj, Noah 20, 10 skokov.

PHILADELPHIA - BOSTON 103:71
WASHINGTON - LA LAKERS 106:101
CHARLOTTE - UTAH 93:99
MIAMI - ATLANTA 89:86
MINNESOTA - PORTLAND 106:94
NEW JERSEY - LA CLIPPERS 101:100
OKLAHOMA CITY - PHOENIX 115:104
SAN ANTONIO - NEW YORK 118:105