Gledalci v vetrovnem mestu so pred tekmo navdušeno pozdravili Derricka Rosa, ki se je poškodoval na prvi tekmi, ob koncu pa so povsem obmolknili. Foto: Reuters
Paul Pierce
Paul Pierce je za dve točki metal 11/21, za tri 1/5, proste mete pa 11/13. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Jezerniki bodo zdaj Staples Center za nekaj dni prepustili mestnim tekmecem Clippersom in hokejistom, ki bodo gostili po dve tekmi. Foto: Reuters

Biki so še ob polčasu vodili s 55:47, gostje so nato tekmo obrnili na glavo v tretji četrtini, ki so jo dobili s 36:14. Philadelphia je iz igre metala 59-odstotno, pri gostiteljih pa sta razočarala Carlos Boozer (9 točk) in Luol Deng (8).

Joakim Noah: Razočarani smo
"V drugem polčasu smo povzročili požar, ki ga je bilo težko ustaviti," je bil pesniški Jrue Holiday, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme. Na drugi strani je bil pri gostiteljih najučinkovitejši Joakim Noah (21), ki je skrušeno ugotovil: "Razočarani smo. Preprosto smo igrali slabo v vseh segmentih igre - nismo igrali dobro niti v obrambi niti v napadu."

Atlanta zapravila 11 točk prednosti
Gostujoče zmage se je veselil tudi Boston, ki je ugnal Atlanto s 87:80 in prav tako serijo izenačil na 1:1. Ko je Joe Johnson 15 minut pred koncem zadel trojko, so Hawksi povedli z 11 točkami razlike (65:54), a na koncu ostali brez zmage.

Pierce tehtnico obrnil na stran Keltov
Na 'sceno' je nato stopil Paul Pierce, ki je dosegel 18 od svojih 36 točk. "Imam veliko izkušenj in veliko samozavesti, da v odločilnih trenutkih prevzamem odgovornost na svoja pleča. Ko verjameš v svoje sposobnosti, potem tudi ekipa verjame vate," je povedal junak tekme.

Jezerniki skoraj zapravili 19 točk prednosti
Za edino domačo zmago so poskrbeli LA Lakersi, ki so ugnali Denver s 104:100 in v seriji povedli z 2:0. Dolgo je sicer kazalo, da bodo Jezerniki brez večjih težav dosegli drugo zmago, saj so še v tretji četrtini vodili za 19 točk (71:52). A Denverju je tri minute pred koncem zaostanek uspelo zmanjšati le na štiri točke (95:91), kaj več pa jim ni uspelo.

Bryant dosegel 38 točk
Kobe Bryant
je imel odličen večer, saj se je zaustavil pri 38 točkah, blestel pa je tudi Andrew Bynum, ki je po nenavadnem trojnem dvojčku na prvi tekmi končnice (vključeval je namreč 10 blokad) spet kraljeval pod obročema (27 točk, devet skokov).

Liga NBA, končnica, 1. krog

CHICAGO (1) - PHILADELPHIA (8) - 1:1
92:109 (28:25, 27:22, 14:36, 23:26)
Noah 21 (met iz igre: 10/11), Lucas 15, Watson 12, Hamilton 10; Holiday 26 (met iz igre: 11/15), Williams 20, Turner 19, Brand 12, Iguodala 11.
ATLANTA (5) - BOSTON (4) - 1:1
80:87 (24:24, 20:17, 22:20, 14:26)
J. Johnson 22, Teague 18, Smith 16 in 12 skokov, Hinrich 8; Pierce 36 (met iz igre: 12/26) in 14 skokov, Garnett 15 in 12 skokov, Bradley 14, Bass 8.

104:100 (32:25, 23:23, 26:26, 23:26)
Bryant 38 (met iz igre: 15/29), Bynum 27, Sessions 14, Gasol 13 in 10 skokov; Lawson 25, Faried 14 in 10 skokov, Gallinari in Brewer po 13, Afflalo in Harrington po 11.
Sreda:
SAN ANTONIO (1) - UTAH (8) - 1:0
MEMPHIS (4) - LA CLIPPERS (5) - 0:1

Četrtek:
DALLAS (7) - OKLAHOMA (2) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.