Dwyane Wade je bil najboljši igralec božičnega derbija v Staples Centru. Prispeval je 23 točk, 7 podaj in 6 skokov, iz igre je metal 11/17. Foto: EPA
LeBron James in Kobe Bryant
Kobe Bryant in LeBron James sta se pozdravila pred začetkom srečanja. James je poskrbel za vrhunec tekme v prvi četrtini, ko je silovito zabil z levo roko po podaji Wada. Foto: EPA
Mike D'Antoni
Mike D'Antoni je bil jezen zaradi slabe obrambe v raketi, Miami je zlahka dosegal koše z zabijanji in polaganji. Foto: EPA
Deron Williams
Deron Williams je bil najbolj razpoložen pri neprepričljivih Netsih. Foto: Reuters
Amar'e Stoudemire in Nick Collison
Amar'e Stoudemire je bil najboljši strelec Knicksov z 22 točkami. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russell Westbrook se je večkrat poigral z obrambo Knicksov, na koncu pa se je izkazal s trojnim dvojčkom. Foto: Reuters
Kevin Durant
V Madison Square Gardnu je imel Kevin Durant odličen strelski večer. Foto: Reuters

Košarkarji Chicaga so z odlično igro v tretji četrtini zanesljivo zmagali v Brooklynu (78:95). Oklahoma je dala pravo lekcijo New Yorku (94:123), Miami pa je v končnici ugnal LA Lakerse (95:101).

Napeto je bilo v Staples Centru, kjer so se Jezerniki brez Kobeja Bryanta, Steva Nasha in Steva Blaka 40 minut odlično upirali prvakom s Floride.
Bosh zrežiral preobrat
Gostitelji so začeli odlično, Jodie Meeks je zadel dve trojki, Jordan Hill je lovil žoge pod obročema in Lakersi so povedli s 27:17.
Chris Bosh je zgrešil prvih šest metov, potem pa se je razigral, ko je Mike D'Antoni Hilla zamenjal s Pauom Gasolom. Bosh je v dveh minutah z zabijanji in polaganji nanizal neverjetnih 10 točk in Vročica je na odmor odšla s petimi točkami naskoka (46:51).
Wade najboljši v ključnih trenutkih
Na začetku drugega dela so Lakersi znova zaigrali precej bolje v napadu, Meeks je z dvema zaporednima trojkama dvignil gledalce v Staples Centru na noge (57:55). Gostitelji so preslabo zapirali raketo, Dwyane Wade je blestel v prodorih, Ray Allen in Rashard Lewis sta zadela za tri točke (67:76). Lakerse je v igri držal Nick Young (20 točk), po treh četrtinah so zaostajali le za dve točki (74:76).
Na začetku zadnje četrtine je bil razigran tudi Xavier Henry in v 40. minuti je bil izid poravnan (83:83). Miami si je ključno prednost priigral s serijo 9:0, Norris Cole je zadel trojko, Wade (osem točk v zadnji četrtini) in LeBron James pa sta polagala in v ključnih trenutkih preprečila vrnitev Lakersov. Miami je nanizal izjemnih 19 zaporednih zmag proti nasprotnikom z Zahoda.
Sanjska predstava Hardna v zadnji četrtini
Houston je sijajno začel teksaški derbi. Chandler Parsons je v uvodni četrtini zadel vse štiri trojke, v 10. minuti je bil natančen skoraj z desetih metrov. Rocketsi so po 12 minutah vodili kar za 15 točk (25:40).
San Antonio je vztrajno lovil goste in se približal na 71:73 v tretji četrtini po zaslugi odličnega Manuja Ginobilija. Sedem minut in pol pred koncem je svoj šov začel Harden. Nanizal je 11 točk zapored (90:100). Samo v zadnji četrtini je dosegel 16 točk.
Biki še poglobili krizo Brooklyna
Stolček Jasona Kidda se vse bolj maje. Netsi so doživeli že četrti poraz zapored in so daleč od mest, ki vodijo v končnico na Vzhodu.

Odločitev v modernem Barclays Centru je padla v tretji četrtini, Bullsi so prevzeli pobudo z delnim izidom 21:5. Jimmy Butler, ki se je vrnil po poškodbi desnega gležnja, je zadel dve trojki in dodal še koš z dodatnim prostim metom. Butler je prispeval 15 točk, najboljši strelec tekme pa je bil Taj Gibson z 20 točkami.

Pri gostiteljih sta bila najboljša Deron Williams (18) in Mirza Teletović (17 točk). 17.732 gledalcev je bilo znova razočaranih, ob koncu tekme so navijači svojim ljubljencem namenili glasne žvižge. Veterana Paul Pierce in Kevin Garnett sta daleč od prave forme.
Udrih in Knicksi razglašeni
New York je bil brez Carmela Anthonyj popolnoma nemočen proti Oklahomi. Zvezdnik Knicksov ni igral zaradi zvina levega gležnja. Še vedno je poškodovan tudi organizator igre Raymond Felton, zato je Beno Udrih igral kar pol ure. Dosegel je dve točki ob zelo slabem metu iz igre (1/6). V drugi četrtini je ob metu za tri točke iz desnega kota zadel rob table. Posnetka zgrešene trojke in izjemne podaje Udriha si lahko ogledate spodaj.
Trojni dvojček Westbrooka v 29 minutah
V Madison Square Gardnu je blestel Russell Westbrook, ki je s 14 točkami, 13 podajami in 10 skoki dosegel prvi letošnji trojni dvojček in sedmega v karieri. "Če igramo tako moštveno košarko, ni veliko ekip na svetu, ki nas lahko premagajo," je bil zadovoljen Westbrook, ki je bil na parketu le 29 minut.
Najboljši strelec tekme je bil Kevin Durant z 29 točkami. Gostje so prevzeli pobudo že v prvi četrtini, ob polčasu so vodili za 14 točk (46:60) in prednost v drugem delu le še povečevali. New York ni dobil nobene četrtine. V nedeljo so izbranci Scotta Brooksa prvič izgubili doma proti Torontu, a so v najslavnejši dvorani na svetu znova prikazali pravi obraz; to je že njihova deseta zmaga na zadnjih enajstih tekmah. Tudi v Madison Square Gardnu so gledalci glasno žvižgali, porazov so v letošnji sezoni že vajeni, Knicksi so dobili le štiri izmed 15 domačih tekem.

Warriorsi prekinili niz Clippersov
V najbolj izenačeni tekmi večera je Golden State pred domačimi gledalci ugnal Clipperse (105:103). Junak zmage Warriorsov je bil Klay Thompson, ki je bil skupaj z Davidom Leejem - ta je ujel še 13 odbitih žog - s 23 točkami prvi strelec domače vrste. Toda odločil je z odlično igro v obrambi. Ob koncu tekme, ko so gostje lovili podaljšek oziroma šli celo na zmago, je najprej blokiral met Chrisa Paula, nato pa še dobro oviral Jamala Crawforda, ki je ob sireni metal trojko, a zgrešil.

Golden State je prekinil niz petih zaporednih zmag Clippersov. Paul, ki je prispeval 26 točk in 11 podaj, je ob koncu tekme, približno 12 sekund pred koncem, najprej zgrešil polaganje. Andreju Iguodali pa se je na črti prostih metov obakrat zatresla roka, in gostom je za zadnji napad, v katerem se je z obrambo izkazal Thompson, ostalo osem sekund. Motivator igre Warriorsov Stephen Curry je šest od svojih 15 točk dosegel v zadnjih treh minutah tekme. Ob tem je zbral tudi 11 podaj. Dobrih deset minut pred koncem je bil zaradi druge tehnične napake po prerivanju z Andrewom Bogutom izključen Blake Griffin, ki je do tedaj dosegel že 20 točk in vpisal tudi 14 skokov.

Tekme 25. decembra:
BROOKLYN - CHICAGO 78:95
Williams 18, Teletović 17, Johnson 12, Blatche 7, Pierce in Garnett po 6, Evans 5, Plumlee 4, Anderson 2, Terry 1; Gibson 20, Butler 15, Boozer 14, Augustin in Dunleavy po 13, Hinrich 6, Snell 4.

NEW YORK - OKLAHOMA CITY 94:123
Stoudemire 22, Hardaway Jr. 21, Smith 20, Bargnani 9, Shumpert 8, Murry 6, Chandler 5, Udrih 2 (1/6 iz igre, 0/1 za tri), 6 podaj in 4 skoki v 30 minutah, Aldrich 1; Durant 29 (10/16 iz igre), 7 skokov in 6 podaj, Ibaka 24, Jackson 18, Westbrook 14, 13 skokov in 10 podaj, Lamb 13, Collison in Adams po 5, Fisher, Perkins in Roberson po 4, Sefolosha 3.

LA LAKERS - MIAMI 95:101
Young 20, Meeks 17, Henry 14, Gasol 13 in 13 skokov, Johnson 12, Hill 9, Kelly 4, Williams in Farmar po 3; Bosh (11 skokov) in Wade po 23, James 19, Allen 12, Cole in Chalmers po 7, Lewis in Battier po 3, Andersen in Haslem po 2.

SAN ANTONIO - HOUSTON 98:111
Ginobili 22, Leonard 13, Duncan 11, Mills in Bellinelli po 9, Splitter, Parker in Green po 6, Bonner, Diaw in Joseph po 4, Baynes in Ayres po 2; Harden 28 (11/16 iz igre, 3/3 za tri), Parsons in Jones po 21, Howard 15 in 20 skokov, Lin 13, Casspi 7, Brooks 6.

GOLDEN STATE - LA CLIPPERS 105:103
Lee (13 skokov) in Thompson po 23, Curry 15 in 11 podaj, Barnes 14, Bogut 10 in 14 skokov; Paul 26 in 11 podaj, Griffin 20 in 14 skokov, Crawford 19, Jordan 13 in 13 skokov.