Marcelinho Huertas je bil prvi strelec Barcelone, a je zgrešil met za zmago v rednem delu, v podaljšku pa izgubil zelo pomembno žogo. Foto: EPA
Emporio Armani je na domačem igrišču na kolena spravil Panathinaikos. Foto: EPA

arigrajčani so zmagali po podaljšku (89:91).

Izvrstna tekma v Barceloni je bila ves čas izenačena in nobena ekipa si ni priigrala občutnejše prednosti. Katalonci so tri minute pred koncem tekme prek Marcelinha Huertasa izenačili, brazilski organizator igre pa je nato povedel svoje moštvo v prednost. Minuto pred koncem je nadarjeni hrvaški najstnik Mario Hezonja izgubil žogo in Ricky Hickman je približal goste na točko zaostanka. Pri Barci je zanesljivo proste mete izvajal Marcelinho, na drugi strani pa je za izenačenje s košem in še dodatnim prostim metom poskrbel Bogdan Bogdanović.

Nemanja Bjelica je izsilil podaljšek, na drugi strani pa je Jan Vesely blokiral poskus Marcelinha za zmago. 23 sekund pred koncem podaljška je Ante Tomić po napadalnem skoku Hezonje izenačil na 87, a nato zgrešil prosti met. Oslabljena Barca je imela žogo, toda Marcelinho je prestopil. Bogdanović je 13 sekund pred koncem zadel oba prosta meta, devet sekund pozneje je bil obakrat natančen tudi Marcelinho. Veliko napako je nato pri pokrivanju Bjelice napravil DeShaun Thomas in srbski krilni košarkar je tri sekunde pred iztekom 45. minute položil za peto zmago Fenerja zapored.

Marcelinho je dal 25 točk, Thomas 23, Boštjan Nachbar pa je v dobrih petih minutah v statistiko vpisal le tri skoke. Pri Carigrajčanih je bil s 23 točkami najboljši Bogdanović, Bjelica, junak tekme, je dal 13 točk. Edino neporaženo moštvo tako ostaja CSKA, ki se je rešil v Malagi. Unicajo je premagal po podaljšku (75:76). Met za zmago je zgrešil Carlos Suarez. Šest sekund pred koncem je koš in še dodatni prosti met dosegel Nando De Colo, ki je bil z 22 točkami tudi prvi strelec tekme.

Jaka Blažič bo s Crveno zvezdo, ki se je že prebila med 16 najboljših, v petek gostoval v Pireju pri Olympiacosu, Saša Vujačić in Mirza Begića pa bosta z Laboral Kutxo, ki se še bori za napredovanje, gostila Valencio.

71:82 (15:14, 19:29, 19:11, 18:28)
Pilepič 22; Smith 14, Tyus in Ohayon po 13.

UNICAJA MALAGA - CSKA MOSKVA
75:76 (20:11, 23:16, 13.22, 10:17) - po podaljšku
Granger in Green po 14; De Colo 22, Weems in Voroncevič po 12.

95:89 (16:22, 22:24, 25:26, 32:17)
Savanović 31, Schaffartzik 15; Jaramaz 16.

EMPORIO ARMANI - PANATHINAIKOS
66:64 (18:11, 14:17, 20:23, 14:13)
Hackett 21; Slaughter 17.

BARCELONA - FENERBAHČE
89:91 (23:25, 14:17, 24:17, 18:20) - po podaljšku
Marcelinho 25, Thomas 23, Doellman in Hezonja po 12 ... Nachbar brez točk, skoki v 5 minutah; Bogdanović 23 Vesely 16, Bjelica 13, Goudelock 12, Hickman 11.