Jaka Blažič je z 19 točkami izenačil najboljši letošnji strelski izkupiček v Evroligi. Foto: EPA
Mirza Begić
Mirza Begić je odigral dobro tekmo, a je Laboral Kutxa izgubila. Foto: EPA

ali Galatasaray. Prvi strelec tekme je bil Jaka Blažič.

Galato, ki ima ogromno težav in so jo že zapustili nekateri nosilci igre, so gostje nadigrali že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 17. Kluba sta se srečala že v skupinskem delu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Tedaj sta se pred tekmo spopadli obe navijaški skupini, ki sta znani po svojih incidentih. V pretepu je umrl 25-letni navijač Zvezde Marko Ivanović.

V Abdi Ipekčiju je Blažič, ki je za dve metal 5/8, zadel pa je vse tri poskuse za tri, igral nekaj manj kot 25 minut, vpisal pa je 19 točk ter po tri skoke in podaje. Po 14 točk sta dodala Boban Marjanović in Charles Jenkins. V domači vrsti je bil s 13 najboljši Martynas Pocius.

Evropski prvak klonil v Barceloni
Barcelona je na domačem parketu na kolena spravila Maccabi in evropskega prvaka prehitela na lestvici. V Blaugrani je bil izid 89:71. Pri Barci je 16 točk in 12 skokov vknjižil Ante Tomić, 16 pa jih je na gostujoči strani dal Joe Alexander. Boštjan Nachbar je igral dobrih deset minut in dosegel pet točk.

Laboral Kutxa je klonila v Nižnem Novgorodu (89:85). Pri obeh ekipah je po sedem košarkarjev doseglo točke. 22 točk je v ruskem moštvu prispeval Trey Thompkins, 21 pa jih je za Baske dal Davis Bertans. Z 11 točkami se je v dobrih 15 minutah pri gostih izkazal Mirza Begić, ki je ujel še pet odbitih žog.