Golden State je na tekmi proti Philadelphii dobil le tretjo četrtino (47:15), a vseeno na koncu zmagal s 124:116. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Kyrie Irving, ki igra z zaščitno masko, kar mu zmanjšuje vidni kot, je z zelo natančnim metom dosegel 30 točk in bil najboljši ob zmagi Bostona v Atlanti z 99:110. Foto: Reuters

Kyrie Irving, ki na četrtkovem derbju z Golden Statom ni bil prav natančen, je tokrat ob zmagi Bostona v Atlanti (99:110) zadel kar deset od dvanajstih metov iz igre, vključno s petimi trojkami (ob tem je bil uspešen tudi pri vseh petih prostih metih), dvoboj pa je končal s 30 točkami, petimi podajami in štirimi skoki. Jaylen Brown (iz igre 10/13) je s 27 točkami postavil rekord kariere, njegova trojka sredi tretje četrtine pa je Bostonu prinesla prvo vodstvo na tekmi. Brown je še vedno v šoku, ker je pred dnevi umrl njegov najboljši prijatelj Trevin Steede. Boston tako izjemnega štarta v sezono ne pomni, od 17 tekem je izgubil le dve. Dennis Schroder je bil s 23 točkami prvi strelec Atlante, ki je z delnim izidom 16:0 v prvi četrtini povedla za 15 točk. A če je v prvi četrtini Bostonu nasula kar 35 točk, jih je v drugi le 15.

Golden State od -24 do zmage za osem
Golden State je ob polčasu dvoboja proti Philadelphii zaostajal s 74:52, na koncu pa zmagal s 124:116, potem ko je tretjo četrtino dobil s 47:15. Glavni motor preobrata je bil Stephen Curry, ki je dosegel 35 točk (20 v tretji četrtini). Zadel je polovico metov iz igre (11/22) in vseh devet prostih metov. Ko je zadel trojko in malo pozneje še prosta meta, je Golden State povedel z 90:89. Curry je zadel novo trojko, Draymond Green pa zabil za 99:89. Prvaki, pri katerih je Kevin Durant dosegel 27 točk, so največ zaostajali za 24, v tej sezoni Lige NBA pa še ni bilo ekipe, ki bi po takšnem zaostanku na koncu slavila zmago. Ben Simmons je za Philadelphio zbral 23 točk in 12 podaj, Joel Embiid pa 21. Houston je zmagal sedmič na zadnjih osmih tekmah, tokrat je bil s 105:83 boljši od Memphisa. James Harden (29 točk) je bil spet prvi strelec, Chris Paul je dodal 17 točk in 13 skokov.