Paul Pierce je v tej akciji resda izgubil žogo, toda na koncu je bil s 24 točkami (od tega 19 v drugem polčasu) prvi igralec tekme Orlando - Boston. Foto: Reuters
Jameer Nelson
Jameer Nelson je moral zaradi poškodbe z igrišča, ko se je vrnil, pa ni mogel več preprečiti poraza Orlanda. Foto: Reuters
Blake Griffin
Blake Griffin je dosegel 20 točk, zbral 9 skokov in imel še 8 podaj, res pa je, da v zadnji četrtini ni dosegel niti točke. Foto: Reuters

Boston je zadnjo četrtino, ki jo je dobil z 8:27, odprl z delnim izidom 1:15 in povedel s 76:79. Slabe štiri minute pred koncem je bilo 78:84, Orlandu pa se je uspelo približati le na 80:84. Paul Pierce in novinec E'Twaun Moore sta v zadnji četrtini, v kateri je imel Orlando met iz igre 2/17, dosegla po deset točk.

V prvem polčasu je bilo že 52:25
"Moštvo je pokazalo svoj nepopustljivi značaj. Samo o tem smo govorili ob polčasu, nobenih posebnih sprememb v igri nismo naredili," je povedal trener Bostona Doc Rivers. Največja prednost Orlanda, ki je v prvem polčasu odlično zadeval in prevladoval v skoku v napadu, je bila 52:25. Do začetka odločilne četrtine je Boston (igral je brez Ronda, Allena in O'Neala) zaostanek zmanjšal na 11 točk, zadnja četrtina pa se je začela s trojko Moora.

Po poškodbi Nelsona Orlando izgubil zalet
Paul Pierce je 19 od 24 točk dosegel v drugem polčasu, E'Twaun Moore je s 16 točkami postavil rekord kariere. Pri Orlandu je bil s 16 točkami in 16 skoki opazen Dwight Howars. Veliko vlogo je odigrala poškodba branilca Jameera Nelsona. Po njegovem odhodu iz igre je Boston (šele drugič v tej sezoni je dobil tri tekme zapored) naredil delni izid 8:27.

Clippersi v zadnji minuti z nizom 7:0 do zmage
Los Angeles Clippers so z 98:91 premagali Memphis. Blake Griffin se je izkazal z 20 točkami in devetimi skoki, Chris Paul z 18 točkami in sedmimi podajami, Mo Williams pa je 9 od svojih 18 točk dosegel v zadnji četrtini. Memphis je po sedmih zmagah klonil drugič zapored. Rudy Gay je dosegel 24 točk. Marc Gasol (18 točk) je v predzadnji minuti s prostima metoma znižal zaostanek na 91:89, toda Clippersi so dosegli naslednjih sedem točk.