Kevin Garnett (levo) je v 34 minutah dosegel 24 točk ob metu iz igre 10/16. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James, MVP rednega dela letošnje sezone, je bil s 34 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 16/26). Foto: Reuters
Garnett junak Bostonove zmage

Kevin Garnett je bil s 24 točkami in 11 skoki najboljši igralec srečanja. Pomagala sta mu Rajon Rondo (21 točk, 10 podaj) in Paul Pierce (23 točk). Boston je skok dobil s 44:32, ključna pa je bila tudi trdna obramba, s katero so na poti do 3. kroga končnice izločili že Atlanto in Philadelphio.

Foto dneva: Garnett je v drugi četrtini naredil osem sklec, potem ko so ga podrli na tla.

Izid v zmagah je zdaj 2:1 za Miami, ki bo verjetno tudi na naslednji tekmi (v nedeljo) brez Chrisa Bosha. LeBron James je v prvi četrtini dosegel 16 točk (zadel je sedem od svojih prvih devetih metov), v preostalih treh pa le še 18. Na začetku zadnje četrtine je Boston povedel s 87:63, toda Miami se je nekaj več kot tri minute pred koncem približal na osem točk (95:87).

"Miami je ubranil prednost domačega igrišča. V nekaj dneh bomo mi storili isto," je Rondo prepričan o tem, da bo izid v zmagah v nedeljo že 2:2.