Tony Parker (levo) je v šestih minutah tretje četrtine dosegel 14 točk z metom iz igre 7/9. Manu Ginobili (desno) ni igral, prav tako ne Tim Duncan, česar pa Phoenix ni znal izkoristiti. Foto: Reuters
Paul Pierce
Paul Pierce je postal 18. igralec v zgodovini Lige NBA, ki je zbral 25 tisoč točk. Foto: Reuters

Goran Dragić, ki ima spet težave z gležnjem, ni igral. Trener Jeff Hornacek seveda upa, da bo slovenski organizator igre lahko pomagal že na sobotni tekmi proti neposrednemu tekmecu za končnico, Dallasu.

Greenovih sedem trojk iz desetih poskusov
Phoenix je odlično odigral prvi polčas, prvo četrtino je celo dobil s 24:37. V tretji četrtini (37:19) so Spursi na krilih Tonyja Parkerja (14 točk v tem delu igre), ki se je vrnil po dveh tekmah odsotnosti, prevzeli pobudo. Izjemen je bil tudi Danny Green in dosegel rekordnih 33 točk ob metu iz igre 12/17, od tega trojke 7/10. Z zmago si je San Antonio zagotovil status prvega nosilca Zahoda.

"Premagali smo sami sebe"
Prvi strelec Phoenixa je bil Eric Bledsoe, ki je s 30 točkami izenačil rekord kariere. Ob tem je imel še enajst skokov in devet podaj, vendar tudi sedem izgubljenih žog. Prav to ga je po tekmi najbolj peklo: "Premagali smo sami sebe. Preveč izgubljenih žog, tu sem kriv tudi sam."

Memphis nadaljuje domačo serijo
Memphis je s 117:95 razbil Philadelphio in se ob porazu Phoenixa prebil na osmo mesto Zahodne konference. Marc Gasol se je izkazal z 21 točkami in 10 skoki. Na koncu, ko je bilo vse odločeno, so priložnost dobili rezervisti, med njimi tudi Beno Udrih, ki je dosegel štiri točke. S trinajsto zaporedno domačo zmago je Memphis izenačil klubski rekord.

Izjemen večer Brewerja, jubilej Pierca
"Odpisana" Minnesota je bila s 112:110 boljša od Houstona. Corey Brewer je z 51 točkami krepko presegel svoj dozdajšnji rekord (29). Iz igre je zadel 19 od 30 metov, vključno s trojko, ki jo je s svoje polovice igrišča zadel v zadnji sekundi prvega polčasa. Na Vzhodu je Atlanta z 88:93 končala niz petnajstih domačih zmag Brooklyna in se še bolj približala končnici. Paul Pierce je za Brooklyn dosegel 13 točk in postal 18. igralec v zgodovini lige, ki je v karieri dosegel 25 tisoč točk. LeBron James je na derbiju večer s 36 točkami Miamiju pomagal "zrušiti" Indiano. V tretji četrtini je prvakom uspel niz 16:0, prednost pa je dosegla celo 23 točk.

Tekme 11. aprila:
SAN ANTONIO - PHOENIX 112:104
Green 33 (trojke 7/10), Leonard in Parker po 18; Bledsoe 30, Morris 20.

MEMPHIS - PHILADELPHIA 117:95
Gasol 21 točk in 10 skokov, Miller 19 ... Udrih 4 (iz igre 2/2) v 5 minutah; Young in Wroten po 18.

ORLANDO - WASHINGTON 86:96