Saša Vujačić je bil razpoložen, zadel je tudi dve trojki, toda še pred polčasom je bil izključen, saj se je pustil sprovocirati. Foto: EPA
Omar Cook
Omar Cook je bil 17 točkami in šestimi podajami statistično najbolje ocenjeni košarkar Armani Milana. Foto: EPA
Kyle Singler
Real Madrid (na fotografiji Kyle Singler, ki je dosegel 12 točk) je potrdil 1. mesto v skupini C. Foto: EPA
Vujačić se je pustil sprovocirati

V dvorani Pionir sta se pred 8.100 gledalci Partizan in Armani Milano borila za zadnje prosto mesto v drugem delu Evrolige iz skupine C. Partizan je imel v prvem polčasu vse pod nadzorom, z izjemno trojko Dragana Milosavljevića je odšel na odmor s prednostjo 36:29.

Do preobrata s consko obrambo
Varovanci Sergia Scariola, ki so lovili zmago za štiri točke (v Milanu je Partizan zmagal s 65:69), so na začetku tretje četrtine zaostajali za 11 točk, conska obramba pa je prinesla uspeh in odločilno četrtino so začeli z minimalno prednostjo. Dušan Kecman je z lepo akcijo pod Armanijev obroč Partizanu priboril zadnje vodstvo (60:59).

Hairston miren v odločilnih trenutkih
Gostje so odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami. Pet jih je v tem nizu (vključno s trojko) prispeval najboljši strelec tekme Malik Hairston (skupaj 18 točk). Ob koncu je Danilo Andjušić iz težkega položaja poskušal zadeti trojko, vendar mu ni uspelo. S 17 točkami in šestimi podajami se je pri Armaniju izkazal tudi Omar Cook.

Bilbao prvič v Top 16
Izjemno ozračje je bilo tudi v Bilbau, kjer je domače moštvo po zmagi nad Cajo Laboral s 77:72 prvič napredovalo med 16 najboljših evropskih ekip, Cajo Laboral pa je pokapala slabša razlika v koših v krogu ekip z Bilbaom in Cantujem. Marko Banić je bil z 18 točkami prvi igralec tekme. Pri gostih je najboljši strelec letošnje Evrolige (povprečje 21,7) Mirza Teletović dosegel le 12 točk, kar je najmanj to sezono.

Z izključitvijo Vujačića turški voz izgubil kompas
Madridski Real je v Carigradu s 66:75 premagal Anadolu Efes. Obe ekipi sta si že prej zagotovili napredovanje. Saša Vujačič je za turško moštvo dosegel 10 točk v 17 minutah, še večji učinek pa mu je preprečila izključitev tri minute pred koncem prvega polčasa, v katerem je njegovo moštvo vodilo tudi za 17 točk (37:20). V drugem polčasu je Anadolu Efes zmogel le 23 točk. Nikola Mirotić je bil s 16 točkami najučinkovitejši pri Realu, ki je v Evroligi zmagal šestič zapored, Mirza Begić pa se ni vpisal med strelce.

Evroliga, skupina A:

BILBAO - CAJA LABORAL
77:72 (20:20, 20:14, 18:18, 19:20)
Banić 18, Blums 11, Mumbru 10; Bjelica 15, Prigioni 13.

NANCY - OLYMPIACOS
74:79 (27:21, 17:26, 20:14, 10:18)
Shuler 18; Antić 20, Printezis 18.

CANTU - FENERBAHČE
76:83 (16:17, 15:14, 24:24, 21:28)
Leunen in Šermadini po 13; Savas 21, Bogdanović 19, Vidmar 5 (iz igre 2/2) točk in 3 skoki v 9 minutah.

66:75 (21:15, 22:21, 13:21, 10:18)
Savanović 15, Guler 13 ... Vujačić 10 (2/5 za dve, 2/3 za tri) v 17 minutah; Mirotić 16, Carroll, Llull in Singler po 12 ... Begić 0 točk in 1 skok v 12 minutah.