Jaylen Brown je iz igre metal 7/18. Foto: Reuters
James Harden
James Harden je zadel vseh 18 prostih metov. Foto: Reuters

Junak tekme je bil tokrat Jaylen Brown, ki je dan pred tekmo izvedel, da je umrl njegov najboljši prijatelj Trevin Steede. 21-letnik se je po pogovoru s trenerjem Bradom Stevensnom odločil, da vendarle zaigra. Uspela mu je ena najboljših tekem v karieri (22 točk in 7 skokov).

Brown: Bil mi je kot brat
"Novico sem res težko sprejel, bil sem pretresen. Trevin me je navdahnil, igral sem zanj," je po tekmi pripovedoval Brown. S pokojnim se je spoznal v srednji šoli: "Zamenjal sem šolo, takrat nisem imel prijateljev. Prvi dan, ko sem se usedel v jedilnico, je prisedel k meni. Takrat sem bil neverjetno tih. Od takrat sva bila najboljša prijatelja, bil mi je kot brat."

Irving se je odkupil v zadnji četrtini
Pri izenačenju na 88 je ključna prosta meta zadel Kyrie Irving, ki je imel slabši večer. V treh četrtinah je dal le pet točk, v zadnji pa se prebudil in na koncu splezal na 16 točk. Kevin Durant je za prvake zbral 24 točk. Pri 90:88 je zgrešil met.

Prvaki zapravili prednost 17 točk
Preostala ostrostrelca Golden Stata sta bila zelo neučinkovita. Klay Thompson je iz igre metal 5/18 in dosegel 13 točk. Steph Curry je zbral devet točk, za tri točke je metal 2/9. "To je bila pač ena od takih tekem, ko kljub slabemu metu vodiš in vse kontroliraš. Žal nam ni šla obramba." Bojevniki so namreč zapravili vodstvo 17 točk.

Na zahodu zdaj vodijo Rakete
Po porazu Golden Stata je na vrh Zahodne konference skočil Houston, ki je v edini preostali četrtkovi tekmi visoko zmagal pri Phoenixu s 142:116. Rakete so samo v prvem polčasu dosegle 90 točk, kar je več, kot je v istem večeru v celi tekmi uspelo Golden Statu. Prvi strelec tekme je bil James Harden, ki je samo v drugi četrtini dosegel 23 od svojih 48 točk. Po 14 tekmah neigranja se je v ekipo vrnil Chris Paul (11 točk in 10 podaj).