Marjan Čakarun je bil z dvojnim dvojčkom (25 točk in 10 skokov) najboljši igralec dvoboja v Bonifiki, ki je prinesel velik preobrat. Krka je namreč na polovici tretje četrtine vodila s 36:50, toda nato izgubljala žoge, Koprčani pa so s protinapadi polnili njihov koš in povedli z 68:63. V tem nizu je pomembno vlogo odigral Alen Hodžić.

V 38. minuti je Krka s polaganjem Žige Dimca izenačila na 70. Naslednje štiri točke je dosegel Matic Rebec, 23 sekund pred koncem pa je s prostima metoma zmago potrdil Čakarun. Domen Bratož je sicer Krki vlil upanje (trikrat je bil uspešen s črte prostih metov), a izenačenja in podaljška novomeški ekipi ni uspelo izsiliti.

Popadić zadel trojko za zmago Šentjurja
Šentjur je tesno ugnal Helios (75:74), s čimer je prekinil niz šestih zaporednih porazov. V dramatični končnici so Domžalčani 20 sekund pred koncem vodili za štiri točke 74:70. A državni prvaki iz leta 2015 so v končnici uprizorili izjemen preobrat, enajst sekund pred koncem je Miloš Pešič najprej znižal na 72:74. Dve sekundi pred koncem je Jure Močnik zgrešil oba prosta meta, zmago pa je gostiteljem po metu za tri točke v samih izdihljajih tekme prinesel Marko Popadić. V domači zasedbi sta Corey Deandrey Allen in Miloš Pešič dosegla po 18 točk, v gostujoči je bil najučinkovitejši Pelko s 23 točkami, Božo Đumić je prispeval 18 točk.

Slavje Rogaške v Šenčurju
Napeto je bilo tudi v Šenčurju, kjer je Rogaška slavila po podaljšku z 82:75. Ivan Batur je dosegel 20 točk, po 14 sta jih prispevala Miha Fon in Leon Šantelj. Pri domačih je Jan Rebec dosegel 24 točk, Dino Murić jih je dodal 21.

Zlom golenice Luke Gruma
V boju za obstanek je tekmo med Mesarijo Prunk Sežano in Hopsi s Polzele zaznamovala huda poškodba Luke Gruma, ki si je zlomil golenico. Hopsi so sicer slavili s 83:72.