V 23-letni zgodovini kluba Toronto ob polčasu nikoli ni zaostajal s tako veliko razliko. Foto: Reuters
Cleveland je na domačem parketu dobil vseh sedem tekem v končnici. Povprečna razlika je bila 20,9 točke. Foto: Reuters

dnih 31 točk.

Gre za največjo razliko v prvih 24 minutah v zgodovini konferenčnih finalov. Cavsi so na koncu slavili s 116:78 in povedli v finalni seriji Vzhoda s 3:2. Na štirih letošnjih obračunih s Torontom v svoji dvorani so Raptorse nadigrali s skupno razliko 110 točk.

Vse je bilo praktično odločeno že v prvi četrtini, ki jo je Cleveland dobil s 37:18. Prednost v drugem polčasu je narasla tudi na 43 točk.

Kevin Love je dosegel 25 točk, dve manj sta vknjižila LeBron James in Kyrie Irving. Velika trojka je v zadnji četrtini počivala, delo so do konca opravili rezervisti. "Izprašili so nam riti. Doma so popolnoma drugačno moštvo. Po dveh zmagah smo imeli priložnost, da naredimo nekaj posebnega, a nismo naredili nič. Z nami so delali, kar so hoteli," je bil razočaran trener Toronta Dwane Casey.

DeMar DeRozan je dosegel 14 točk, eno manj je prispeval Kyle Lowry. V postavo se je po osmih tekmah vrnil litovski center Jonas Valenčiunas, ki je v 18 minutah končal z 9 točkami.

Šesta tekma bo v noči na soboto v Torontu.