Veselje košarkarjev Cedevita v dvorani Moraća. Foto: ABA

Črnogorci so v domači dvorani dobili prvi tekmi, nato pa je Cedevita uspela izenačiti na 2:2, danes pa ji je uspela še edina gostujoča zmaga v seriji. Zagrebčani so pobudo prevzeli v drugi četrtini, na odmor so odšli s šestimi točkami prednosti (33:39).

Vitkovac je na začetku zadnje četrtine znižal na 52:53. Izenačena tekma se je nadaljavala tudi v zadnjih minutah. Tri minute pred koncem je Luka Babić najprej zadel trojko, nato pa dodal še tri proste mete po prekršku Omarja Cooka (59:67). Boris Savović in Bojan Subotić sta ujela prikjuček (65:67). Pol minute pred koncem je imel Subotić priložnost za vodstvo Budućnosti, a je zgrešil. Fran Pilepić je z devma prostima metoma potrdil zmago Cedevite.

Polfinale, peta tekma:
Budućnost - CEDEVITA 2:3
66:70 (14:15, 19:24, 17:14, 16:17)
4.300; Planinić in Reynolds po 13, Savović 12, Subotić 6, Šehović, Dašić in Vitkovac po 5, Rikić 4, Ivanović 3; Bilan 16, Babić 12, Tomas 11, Pilepić in Delaš po 9, Gordić 5, Žganec 4, Ukić 3, Barač 1.

Že odigrano:
Partizan - CRVENA ZVEZDA 1:3

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrali so na tri zmage po sistemu 2-2-1.

Finale, prva tekma, sobota ob 21.00:

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA

Druga tekma, nedelja ob 20.30:

Tretja tekma, sreda ob 20.30:
CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA

Morebtini četrta in peta tekma bosta 30. aprila in 2. maja. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1.