Teja Oblak je bila s 26 točkami najboljša strelka tekme. Foto: MMC RTV SLO
Celjanke le še zmago od naslova

Kranjčanke, prvič finalistke prvenstva, so tekmo izgubile že v uvodu, ko so gostjam dopustile, da so povedle z 12:0. Pozneje so se sicer še približale na 14:17, a priključka in preobrata pred 450 gledalci niso več zmogle.

Tudi v drugi četrtini so prišle blizu, na 22:28, kar je obetalo zanimivo nadaljevanje, a še pred polčasom je prednost gostij znova narasla na 18 točk, po odmoru pa na rekordnih 21 (30:51). V končnici so Gorenjke poraz nekoliko ublažile.
Pri zmagovalkah je spet izstopala 21-letna Teja Oblak, ki je dosegla kar 26 točk, leto starejša Tina Trebec jih je dodala 14, z 11 skoki pa je dosegla tudi tako imenovani dvojni dvojček.