Drugo finalno srečanje je bilo zelo izenačeno vso do odmora (29:29). Drugi polčas so boljše otvorile Celjanke, ki so po trojki Zale Friškovec in zadetem košu in prostem metu Shante Evans naredile delni izid 6:0. Triglavanke so se osem minut pred koncem približale na tri točke zaostanka, a je za preobrat zmanjkalo moči. Celjanke so na tekmi vodile največ za 15 točk, končna prednost pa je znašala deset točk v korist aktualnih državnih prvakinj.

Nina Jesenšek je bila z 18 točkami najboljša strelka ekipe Triglava, sledila ji je Živa Zdolšek s 13 točkami in osmimi skoki. Pri Celjankah so kar 58 od 60 doseženih točk dosegle igralke iz prve peterke, najbolj učinkovita pa je bila znova sijajna Evansova z 19 točkami in 17 skoki.

V sredo bo ob 18.00 v Celju na sporedu tretja in morda že zadnja tekma v finalni seriji. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.