Athlete Celje - Triglav
Igralke Triglava so se odlično borile na tretji tekmi, vodile so tudi z devetimi točkami prednosti. Foto: www.alesfevzer.com
false
Najbolj borbena in najkoristnejša igralka državnega prvenstva v košarki v sezoni 2016/2017 - Annamaria Prezelj in Shante Marie Evans Foto: www.alesfevzer.com
Celjanke prvakinje šestič zapored

Celjanke so izkoristile prvo zaključno zmago, na tretji tekmi so Triglav premagale s 66:61. Najzaslužnejša za zmago Celjank je Shante Marie Evans, ki je prišla do dvojnega dvojčka (25 točk in 10 skokov).

25-letna Američanka je bila obenem imenovana za najkoristnejšo igralko finala in najkoristnejšo igralko DP-ja v sezoni 2016/2017. Najbolj borbena igralka DP-ja v letošnji sezoni prihaja prav tako iz vrst ekipe Athlete Celje - to je postala 19-letna Annamaria Prezelj.

Celjanke v zadnji četrtini strle Kranjčanke
Prav omenjeni košarkarici sta bili ključni za preobrat na tretji tekmi finalne serije. Igralke Triglava so bile tri četrtine boljši nasprotnik, imele so tudi devet točk naskoka, a tega niso uspele zadržati. V zadnjo odločilno četrtino so vstopile s petimi točkami prednosti, dobrih pet minut pred koncem srečanja so imele še točko prednosti (56:57). A Celjanke so zaigrale odlično tako v obrambi in v napadu, tri in pol minute do konca srečanja so prevzele tudi vodstvo (58:57), ki ga niso več izpustile od rok.

Trener Celjank Damir Grgić, ki bo za krmilom Athleta Celja še vsaj štiri sezone, saj so mu podaljšali pogodbo, je čestital svojim varovankam za uspeh: "Mislim, da smo se v drugem polčasu vrnili vsaj z energijo, če ne z dobrim, kvalitetnim skokom in z malo bolj pametnim napadom. Težka sezona je za nami, to so mlada dekleta, to je bil velik pritisk tudi za njih. Čestitam jim."

Celjanke do trojne krone
Za košarkaricami Athleta Celja je odlična sezona, saj so osvojile trojno krono - po osvojitvi mednarodne lige WABA, pokalnega tekmovanja so postale še državne prvakinje.