Goran Dragić je bil četrti strelec Miamija. Prvi je bil Luol Deng z 19, Dwyane Wade jih je dal 17, Hassan Whiteside pa 13. Foto: Reuters
Z zmago se je Charlotte izognil izenačenju neslavnega rekorda 13 zaporednih porazov v končnici, ki ga drži New York. Foto: Reuters
Enes Kanter je blestel pod košem Oklahome. Foto: Reuters
Paul George in soigralci so vendarle našli pravi ritem v napadu. Foto: Reuters
C. J. McCollum je košarkar, ki je letos najbolj napredoval v NBA-ju. Foto: Reuters

Domači trener Steve Clifford je dejal, da sta mu pred tekmo lastnik moštva Michael Jordan in pomočnik Patrick Ewing svetovala, naj igra več z novincem Frankom Kaminskym. "Ko ti dva člana Hall of Fama dasta nasvet, ga enostavno moraš upoštevati," je nekoliko v šali povedal Clifford. Kaminsky, ki letos prvo sezono igra v Ligi NBA, je odigral ključno vlogo v odločilni seriji, ko so si Sršeni v tretji četrtini z delnim izidom 18:0 priigrali prednost, ki je gostje niso več nadoknadili. Kaminsky, ki je z 213 centimetri povzročal veliko problemov nižjim nasprotnim igralcem, saj je Charlotte igral tudi s tremi visokimi igralci naenkrat, je v tem obdobju dosegel devet od svojih 15 točk.

Točkovno uspešnejša od Kaminskyja sta bila Jeremy Lin (18) in Kemba Walker (17). V zadnji četrtini je prednost celo narasla na 24, ko je koš v protinapadih polnil Lin. "Naredili smo ogromno napak. Na prvih dveh tekmah smo dobro opravili delo. Tokrat so bili dobri v skoku in potem so razvijali hitre protinapade. Ko so povedli, pa se niso ustavili," je dejal Luol Deng, ki je bil z 19 točkami prvi strelec Miamija. Goran Dragić, ki je na parketu prebil dobrih 28 minut, ni bil pri metu (4/10 za dve, 0/3), v statistiko pa je poleg 11 točk vpisal še sedem skokov in štiri podaje.

Oklahomo od napredovanja loči le še zmaga

Oklahoma je z zmago v Dallasu (108:119) prišla do zaključne žoge. Na začetku zadnje minute je bil zaradi udarca po glavi Justina Andersona izključen Kevin Durant. Gostje so si že po prvi četrtini priigrali 15 točk naskoka, razliko pa so Mavericksi neuspešno lovili skozi vse srečanje. Enes Kanter je na drugi tekmi zapored postavil osebni rekord v končnici. S klopi je turški center vpisal 28 točk. Russell Westbrook je 25 točkami dodal 15 podaj. Pri Dallasu je bil s 27 najboljši nemški veteran Dirk Nowitzki.

Indiana je z zmago na domačem parketu nad Torontom (100:83) izid v seriji izenačila. Pacersi so pokazali povsem drug obraz kot v četrtek in že po silovitem začetku, ko so si hitro priigrali več kot deset točk naskoka, so si utrli pot k zmagi. George Hill in Ian Mahinmi sta dala po 22 točk. Portland je vendarle pokazal boljšo igro v napadu, ko se je serija preselila v njihov Moda Center. S 96:88 so ugnali Clipperse in v seriji izid znižali na 2:1. Damian Lillard je dal 32 točk, C. J. McCollum, ki je pred tekmo dobil nagrado za košarkarja, ki je letos v NBA-ju najbolj napredoval, pa 27.

VZHOD
INDIANA (7) - TORONTO (2) 2:2
100:83 (28:16, 29:26, 16:16, 27:25)
G. Hill in Mahinmi po 22, George 19, Ellis in S. Hill po 7, Stuckey 6, Robinson 5, Turner, Miles in Lawson po 4; Valančiunas 16, Carroll in Lowry po 12, Powell 10, DeRozan in Patterson po 8, Ross 7, Biyombo 5, Thompson in Johnson po 2, Scola 1.

CHARLOTTE (6) - MIAMI (3) 1:2
96:80 (29:28, 20:16, 26:14, 21:22)
Lin 18, Walker 17, Kaminsky 15, Zeller in Williams po 12, Jefferson 10, Lee 8, Hawes in Daniels po 2; Deng 19, Wade 17, Whiteside 13 in 18 skokov, Dragić 11 (4/13 iz igre), 7 skokov, 4 podaje, Johnson 7, Winslow in Wright po 4, Green 3, Richardson 2.

Nedelja:
BOSTON (5) - ATLANTA (4) 1:2
DETROIT (8) - CLEVELAND (1) 0:3

ZAHOD
PORTLAND (5) - LA CLIPPERS (4) 1:2
96:88 (22:19, 27:21, 21:27, 26:21)
Lillard 32, McCollum 27, Harkless 10, Aminu 9, Plumlee (21 skokov) in Davis po 6, Kaman 4, Henderson 2; Paul 26, Crawford 19, Griffin 12, Jordan 11 in 16 skokov, Redick 5, Mbah a Moute in Rivers po 4, Green in Aldrich po 3, Pierce 1.

DALLAS (6) - OKLAHOMA (3) 1:3
108:119 (18:33, 30:24, 31:32, 29:30)
Nowitzki 27, Matthews in Feltonm (11 podaj) po 19, Harris 12, Anderson 10, Pačulia 9, Lee in Mejri po 6; Kanter 28, Westbrook 25 in 15 podaj, Durant 19, Ibaka 16, Adams 14, Waiters 12, Foye 3, Roberson 2.

Nedelja:
MEMPHIS (7) - SAN ANTONIO (2) 0:3
HOUSTON (8) - G. STATE (1) 1:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.