Derrick Rose in soigralci so v drugem polčasu popolnoma zasenčili Miami. Goran Dragić se bo zelo težko prebil v končnico. Foto: Reuters
Udonis Haslem in Pau Gasol
Pau Gasol je bil neustavljiv pod obročema. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry je postavil nov rekord Lige NBA - v letošnji sezoni je zadel neverjetnih 276 trojk. Foto: Reuters

Goran Dragić je dosegel 15 točk (7/16 iz igre), katastrofalen večer pa je imel glavni zvezdnik Miamija Dwyane Wade. Prispeval je le devet točk, iz igre pa je metal 4/20. Pri Bikih je pod košem prevladoval Pau Gasol (16 točk in 15 skokov). Miami ima že 44 porazov in se bo zelo težko prebil v končnico, saj potrebuje tudi spodrsljaje tekmecev.
Miami na krilih Beasleyja do 19 točk naskoka
V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti. V drugi četrtini se je gostiteljem odprlo, razigral se je Michael Beasley, ki je zadel tri trojke, v treh minutah in pol je Bullsom nasul kar 13 točk. Chicago je v desetih minutah pred polčasom dosegel le šest točk, po trojki Wada pa je Miami povedel kar z 51:32 in 19.600 navijačev v American Airlines Areni je bilo navdušenih.
Sijajna obramba Chicaga v tretji četrtini
Trener Bullsov Tom Thibodeau je ob odmoru našel prave besede. Slika na parketu se je popolnoma spremenila. Chicago je z granitno obrambo onemogočil lahke koše Miamija, z delnim izidom 11:0 je ujel priključek (51:43). Pet minut pred koncem tretje četrtine je Dragić z metom izza črte prekinil serijo gostov (56:47). Zaključek tretje četrtine je znova minil v znamenju "podivjanih" Bikov, Mike Dunleavy in Aaron Brooks sta zadevala z vseh položajev. Tretjo četrtino je Chicago dobil kar s 33:8.
Mirotić zapečatil usodo Vročice
Na začetku zadnje četrtine Miami ni našel prave igre, Bullsi so povedli že za 12 točk po košu Taja Gibsona (59:71). Štiri minute pred koncem je dve trojkii zapored zadel še Nikola Mirotić (69:81) in gledalci so razočarani zapuščali American Airlines Areno. V zadnjih štirih sezonah so v tej dvorani junija spremljali finale Lige NBA, letos pa se vse bolj zdi, da končnice ne bo.
Miami je 23. decembra proti Philadelphii zapravil 23 točk prednosti, tokrat pa je največ vodil za 19 točk. Do konca rednega dela bo v soboto gostil Toronto, v ponedeljek Orlando, v sredo pa sledi še gostovanje v Philadelphii. Tri zmage so nujne, Brooklyn, Boston in Indiana pa ne smejo nizati zmag do konca rednega dela v sredo.
Nov izjemen rekord Curryja - 276 trojk
Golden State je odpravil Portland s 116:105. Tekmo v Oracle Arena v Oaklandu je zaznamoval Stephen Curry, ki je bil nezaustavljiv. V 35 minutah igre je dosegel kar 45 točk, imel met za tri točke 8/13. Skupaj ej dosegel že 276 trojk v letošnji sezoni, kar je nov rekord, svoj dosežek je popravil za štiri. Ob tem je imel še deset podaj ter bil najbolj zaslužen za novo zmago vodilne ekipe Lige NBA. Domači košarkarji, pri katerih sta se s 26 točkami izkazala še Klay Thompson in s 14 skoki Draymond Green, so do zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili z enajstimi točkami razlike. Najboljši strelec Portlanda je bil LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 27 točk.

Tekmi 9. aprila:
MIAMI - CHICAGO 78:89
Whiteside 19 in 16 skokov, G. Dragić 15 (7/16 iz igre, 1/4 za tri), 2 skoka in ena podaja v 33 minutah, Beasley 13, Wade 9 (4/20 iz igre), Deng 8, Ennis 6, Andersen 4, Chalmers in Haslem po 2; Gasol 16 in 15 skokov, Gibson in Brooks po 14, Rose in Dunleavy po 12, Mirotić 9, Snell 7, Noah 3, Hinrich 2.

GOLDEN STATE - PORTLAND 116:105
Curry 45 (met za 2: 9/10, met za 3: 8/13) in 10 podaj, Thompson 26, Barnes 12, Green 11 in 14 skokov; Aldridge 27, Lillard 20, McCollum 17.