Darrena Collisona in Georgea Hilla zdaj čaka občutno težji izziv - v konferenčnem polfinalu se bodo bržkone pomerili z Miamijem. Foto: Reuters
Rajon Rondo
Rajon Rondo je v zadnji obrambni akciji na tekmi ukradel žogo, nato pa se je z njo zapletel. Foto: Reuters
JaVale McGee
JaVale McGee je iz igre metal 9/12. Foto: Reuters

Orlando je še na začetku zadnje četrtine vodil s 73:71, nato je Darren Collison (19 točk) štirikrat zadel iz igre in podal Dannyju Grangerju (25) za trojko. Po delnem izidu 20:7 je bil odpor Magicov zlomljen.

Vogel zadovoljen zaradi gledalcev
"Najbolj sem zadovoljen zaradi naših navijačev. V letih, ko nam ni šlo, so nas podpirali in stali ob strani. Letos smo jih to le vrnili in ta občutek je res neverjeten," se je na podporo s tribun spomnil trener Pacersov Frank Vogel.

Rondo ukradel žogo, a jo potem zapravil
V vseh treh preostalih torkovih tekmah ekipam, ki so vodile s 3:1 v zmagah, ni uspelo končati serije. Atlanta je v pravi drama ugnala Boston s 87:86. Kelti so zaostajali večji del tekme, ob koncu tretje četrtine pa dosegli 10 točk in se povsem vrnili v igro. Al Horford je minuto in pol pred koncem zadel težak met za 87:83. Na drugi strani je Paul Pierce s trojko postavil izid tekme. Rajon Rondo je deset sekund pred koncem ukradel domačim žogo in stekel v napad za zmago Bostona, a se je zapletel in Kelti sploh niso metali na koš.

Biki prvič slavili brez Derricka Rosa
Upanje za napredovanje je ohranil tudi zdesetkani Chicago, ki je doma ugnal Philadelphio s 77:69, s čimer so Biki dobili v seriji šele prvo tekmo brez poškodovanega Derricka Rosa. Obe ekipi se v napadu nista pretirano izkazali. Sixersi so iz igre metali le 32-odstotno, gostitelji pa proste mete le 36-odstotno.

Deng se je zavedal pomembnosti tekme
"Pred tekmo je bil pritisk povsem na naši strani, saj smo vedeli, da poraz pomeni konec sezone. Po današnji tekmi upam, da se je nekaj pritiska preneslo tudi v drug tabor," je po tekmi razmišljal Luol Deng, s 24 točkami prvi strelec tekme.

Bryant domače vrnil v igro, a ni končal preobrata
Največje presenečenje pa je pripravil Denver, ki je v Staples Centru premagal LA Lakerse s 102:99. Junaka tekme sta bila rezervista Nuggetsov Andre Miller (24 točk) in JaVale McGee (21), ki sta poskrbela, da je Denver pet minut pred koncem vodil z varno prednostjo 13 točk (92:79). Na parket je nato stopil Kobe Bryant (43), ki je zadel štiri zaporedne trojke in 59 sekund pred koncem znižal na 98:96. A najboljši domači igralec je nato zatajil v trenutkih, ko po navadi najbolj blesti - v zadnji minuti, ko je zgrešil tri mete, zadnjega pet sekund pred koncem, ko bi s trojko lahko zadel za podaljšek. Žoga je pristala v domačih rokah, toda izza črte je bil nato nenatančen tudi Ramon Sessions.
Liga NBA, končnica, 1. krog, Vzhod:

INDIANA (3) - Orlando (6) - 4:1
105:87 (28:19, 22:28, 19:24, 36:16)
Granger 25, Collison 19, Hill 15, West 12, Hibbert 11, George 8, Barbosa 7, Amundson 6, Hansbrough 2; Nelson 27, Davis 15, Anderson 14, Redick 12, J. Richardson 8, Turkoglu 7, Clark in Q. Richardson 2.
ATLANTA (5) - BOSTON (4) - 2:3
87:86 (15:21, 25:19, 26:24, 21:22)
Horford 19, Teague 16, Williams in J. Johnson po 15, Smith 13 in 16 skokov, Hinrich 7, Dampier 2; Pierce in Garnett po 16, Allen 15, Bass 14, Rondo 13 in 12 podaj, Hollins 5, Dooling 3, Bradley in Pietrus po 2.
CHICAGO (1) - PHILADELPHIA (8) - 2:3
77:69 (17:16, 18:10, 22:22, 20:21)
Deng 24, Boozer 19, Gibson 8, Hamilton in Brewer po 6, Watson in Lucas po 5, Asik 4; Holiday 16, Williams 13, Hawes in Iguodala po 11, Allen 9, Brand 5, Turner 4.
Sreda:
MIAMI (2) - NEW YORK (7) - 3:1
Zahod:
LA LAKERS (3) - DENVER (6) - 3:2
99:102 (23:26, 20:23, 22:27, 34:26)
Bryant 43, Bynum 16, Barnes 11, Gasol in Sessions po 9, Blake 8, Ebanks 3; Miller 24, McGee 21, Afflalo 19, Gallinari 14, Faried 10, Lawson 9, Harrington 3, Brewer 2.
Sreda:
MEMPHIS (4) - LA CLIPPERS (5) - 1:3

Utah (8) - SAN ANTONIO (1) - 0:4
Dallas (7) - OKLAHOMA (2) - 0:4
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.