Luka Dončić je bil z 20 točkami prvi igralec Reala. Foto: EPA
Felipe Reyes in Mathias Lessort v boju. Foto: EPA
Pero Antić
Pero Antić je zadel odločilno trojko. Foto: EPA

Realu ni pomagalo niti 20 točk slovenskega reprezentanta Luke Dončića. Dončić je v 29 minutah dodal še tri skoke in pet podaj.

Crvena zvezda je po prvi četrtini zaostajala za pet točk, v drugi četrtini pa je naredila preobrat, na odmor je tako odšla s sedmimi točkami naskoka (39:46). Dončić je v prvem polčasu dosegel 12 točk.

V tretji četrtini so si Beograjčani priigrali najvišjo prednost (47:60), gostitelji so do konca četrtine nekoliko znižali zaostanek (58:67).

Madridčani so na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 8:0 - dve trojki in met za dve točki - povsem ujeli Crveno zvezdo (66:67). Po dobrih dveh minutah igre v tem delu igre so le zadeli tudi Beograjčani, za tri je bil učinkovit Rochestie (67:70). A razpoloženi Real je prek Fernandeza vknjižil še eno trojko (69:70). Zvezda je hitro utišala domače navijače, saj je z dvema zaporednima trojkama Dangubića spet prišla do višje prednosti (69:76). Po minuti odmora na zahtevo Pabla Lasa so njegovi varovanci odgovorili z dvema trojkama (75:79).

Za še bolj napeto končnico je poskrbel Dončić, ko je dve minuti pred koncem poravnal rezultat (81:81). V zadnjo minuto so gostje vstopili s točko prednosti (83:84), na vsaki strani sta sledila izgubljena napada. Pero Antić je 7,7 sekunde pred koncem zadel odločilno trojko za vodstvo Zvezde (83:87), saj so Madridčani izgubili zadnji napad.

Na včerajšnji tekmi se je izkazal Zoran Dragić, ki je pri zmagi Anadolu Efesa (73:68) nad milansko Olimpio dosegel 12 točk. Več si lahko preberete tukaj.

EVROLIGA, 10. KROG

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA
83:87 (24:19, 15:27, 19:21, 25:20)
Dončić 20 (5/6 za dve, 2/5 za tri, 4/4 prosti meti), pet asistenc in trije skoki v 29 minutah, Carroll 12, Thompkins in Fernandez po 10, Causeur in Reyes po 8, Campazzo 5, Tavares 4, Yusta in Randle po 3; Rochestie 18, Bjelica 16, Antić 11, Dobrić in Feldeine po 10, Davidovac 7, Dangubić in Lessort po 6, Lazić 3.