Saša Kaun je bil najboljši strelec moskovskega CSKA-ja, ki si je z zmago nad Olympicosom zagotovil prvo mesto v skupini F. Foto: EPA

Gostitelji so pred 8.000 gledalci ob polčasu vodili s 40:27, potem pa popolnoma popustili. Kar štiri minute niso dosegli niti točke, Nikola Kalinić in Charles Jenkins sta hitro ujela priključek (40:36). Tudi zaključek tretje četrtine je pripadel gostom, ki so po 30 minutah vodili za štiri točke (51:55).

Osem minut pred koncem je Blažič zadel trojko (56:62), nato pa so rdeče-beli zgrešili preveč metov. Paulius Jankunas je tri minute pred koncem zadel izza črte (69:67). 58 sekund pred koncem je Will Cherry sijajno podal do Jamesa Andersona, ki je zabil za 73:69. Zmago je potrdil Arturas Milaknis s trojko 17 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Bo Crvena zvezda pomagala Albi v zadnjem krogu?
V skupini E imata Real Madrid in Barcelona mesti v končnici že zagotovljeni, za preostali se bodo v zadnjem krogu drugega dela spopadli Maccabi, Panathinaikos in berlinska Alba. Grki gostujejo v beograjski Areni in Alba računa na spodrsljaj Panathinaikosa. Seveda morajo Berlinčani nujno premagati Maccabi.

V skupini F so zanesljivi potniki v končnico že trije, CSKA, Fenerbahče Ülker in Olympiacos, za zadnje mesto se borita Anadolu Efes in Laboral Kutxa.

Skupina E, 13. krog:
ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA
76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15)
Jankunas 19, Cherry 17; Marjanović 14 in 12 skokov, Jenkins 12, Blažič 8 (1/3 za dve, 1/4 za tri) v 18 minutah.