Fenerbahče naskakuje prvo uvrstitev na Final Four. Foto: EPA
Vasilis Charalampopoulos
Nadarjeni najstnik Vasilis Charalampopoulos je bil prvi strelec Panathinaikosa, ki pa je še drugič klonil pred CSKA-jem. Foto: EPA

Rdeča armada je na obeh tekmah nadigrala Pao in gre z odločnimi koraki proti že 12. zaključnemu turnirju v 13 letih. Gostje so v ruski prestolnici v sedmi minuti še vodili s 14:8, a že do konca prve četrtine so gostitelji naredili serijo 13:0, nato pa ves čas višali razliko. Atenčani so v Evroligi klonili že četrtič zapored. Glede na videno se bo najverjetneje v tej seriji končalo s 3:0. Naslednja tekma bo v ponedeljek v Oaki.

Pri CSKA-ju je Dimitris Itoudis, ki je bil pri Panathinaikosu kar 13 let pomočnik Željka Obradovića, razporedil minutažo. Največ je igral Nando De Colo, ki je na parketu prebil dobrih 24 minut, vpisal pa je 16 točk. Uspešnejši je bil Sonny Weems z 20. 16 jih je pristavil tudi Andrej Kirilenko. V gostujoči vrsti je bil s 14 najboljši 18-letni Vasileios Charalampopoulos.

Evropski prvak pred izpadom
Na dobri poti na Final Four je tudi učitelj Itoudisa, veliki Obradović, ki je evropski klubski prvak postal že osemkrat, skupaj s trenerjem CSKA-ja pa sta lovoriko osvojila petkrat. Fener, ki še ni igral na zaključnem turnirju, je pot k zmagi tlakoval že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 30:14, druga in zadnja sta bili izenačeni, tretjo pa so gostje dobili za točko. Maccabi, ki brani naslov, je tako pred izpadom, kožo pa bo reševal v ponedeljek v Nokia Areni. Prvi strelec evropskih prvakov je bil Jeremy Pargo s 16 točkami, v domači vrsti pa jih je Andrew Goudelock dal 19.

Real Madrid in Barcelona z Boštjanom Nachbarjem bosta drugi zmagi na domačem terenu nad Anadolu Efesom in Olympiacosom naskakovala v petek.