Harrison Barnes in Dončić se veselita 21. zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters

V začetno peterko se je vrnil Dennis Smith Jr., ki je zadnjič igral 7. januarja proti LA Lakersom. Na parketu je bil kar 37 minut, dosegel je 17 točk in 8 skokov. Mavericksi so unovčili zelo slab met iz igre Clippersov (36 odstotkov). Gostje so v drugem polčasu zgrešili kar 16 zaporednih metov iz igre. Ko jim je na začetku zadnje četrtine uspel preobrat, pa so tekmo končali z metom 4/16 in Dallas se je veselil prve zmage po 11. januarju v Minneapolisu.

Dončić in Dennis Smith Jr. sta znova zaigrala skupaj v začetni peterki. Foto: Reuters

19-letni Dončić ni bil zadovoljen s svojo predstavo v prvem polčasu, kar je tudi jasno pokazal, saj si je ob odhodu v garderobo strgal dres. V drugem polčasu je zaigral bolje. Zgrešil je vseh osem metov izza črte. Najboljši strelec Dallasa je bil Harrison Barnes z 20 točkami.

Zelo slab štart Dallasa
Gostitelji so slabo začeli srečanje, Tobias Harris in Avery Bradley sta bila natančna izza črte in po treh minutah so imeli gostje osem točk naskoka (2:10). Sredi uvodne četrtine je prednost še narasla (9:19), nato pa je Dončić z lebdečim polaganjem znižal. Mavericksi so se ob koncu prve četrtine približali s trojko Doriana Finney-Smitha in po 12 minutah so zaostajali le še tri točke (26:29).

Jezni Dončić strgal dres ob odhodu v garderobo
Na začetku druge četrtine je bil na parketu Dirk Nowitzki in navijači so želeli, da poskuša s kakšnim metom izza črte. Prvič je malce zgrešil, nato pa je bil natančen po podaji Dončića za vodstvo Dallasa s 40:38. Moštvi se se do odmora izmenjavali v vodstvu, gostitelji so imeli dve točki naskoka ob odhodu v garderobo (58:56). Dončić je v 17 minutah prispeval 6 točk, štiri podaje in en skok. V zadnji akciji prvega polčasa je skušal prehiteti sireno z desetih metrov z leve strani. Met je bil precej prekratek, najboljši slovenski športnik preteklega leta pa si je na poti v garderobo od jeze kar strgal dres.

Akcija tekme ‒ izjemni slalom Dončića
Drugi polčas so precej bolje začeli gostitelji, ki so z delnim izidom 7:0 povedli s 65:58 po trojki Barnesa. Jezni trener Doc Rivers je takoj vzel minuto odmora. Sredi tretje četrtine je za najlepšo akcijo tekme poskrbel Dončić, ki je v slalomu premešal obrambo Clippersov. Opazil je, da se je center Marcin Gortat pomaknil ven iz rakete, ga preigral in s polaganjem zaključil akcijo, ki je dvignila navijače na noge (72:66).

Gostje so ob koncu tretje četrtine zgrešili kar 15 zaporednih metov iz igre, a so s prodori pod koš držali priključek s prostimi meti. Dončić je še drugič na srečanju našel Nowitzkega, ki je z levega kota zadel za tri točke in po 36 minutah so Mavsi vodili z 78:73.

Clippersi do preobrata
Na začetku zadnje četrtine so se Clippersi prebudili. Mike Scott je s trojko in zabijanjem zrežiral delni izid 11:2 in gostje so prišli do preobrata (83:88) osem minut pred koncem.

Končnica popolnoma v znamenju gostiteljev
Trener Rick Carlisle je zamenjal peterko, Dončić je odšel na klop. DeAndre Jordan je bil dvakrat natančen izpod koša, Wesley Matthews pa je zadel trojko za serijo 7:0 in vodstvo s 97:91. Dve minuti pred koncem se je na parket vrnil Dončić in s petih metov po značilnem koraku nazaj potrdil zmago minuto in 22 sekund pred koncem (101:93). Dallas je zadnjih pet minut dobil s 16:7.

Še dve domači tekmi ta teden
Ta teden bodo Mavericksi še dve tekmi odigrali na domačem parketu. V petek bodo gostili Detroit, v nedeljo pa sijajno ekipo Toronta, ki je na drugem mestu Vzhoda.

Dončić izključen v Indianapolisu

Dončić bo odštel 10.000 dolarjev
Potem ko je Dončić v soboto na tekmi proti Indiani brcnil žogo s parketa, prejel še drugo tehnično napako in bil izključen, ga je Liga NBA za ta prekršek kaznovala s plačilom 10.000 ameriških dolarjev. Dončić je tekmo končal tri minute pred koncem tretje četrtine, Indiana pa je ugnala Dallas s 111:99. 19-letnik je v 24 minutah prispeval osem točk, šest podaj in pet skokov.

Prvo tehnično napako je dobil ob odhodu s parketa po koncu prvega polčasa, ko se je pri sodnikih pritoževal zaradi nedosojene osebne napake.

George in Westbrook potopila Portland
Zelo zanimiva tekma je bila tudi v Chesapeake Energy Areni, kjer je Oklahoma ugnala Portland s 123:114. Paul George je dosegel 36 točk, Russell Westbrook pa je prispeval trojni dvojček (29 točk, 14 podaj in 10 skokov). S tretjo zaporedno zmago se je Oklahoma zavihtela na tretje mesto Zahoda.

"Pomembno je, da na vsaki tekmi dobro sodelujemo med seboj. Prav vsak član naše ekipe je pomemben za končni uspeh. V moštvu imamo veliko zelo obetavnih igralcev, zato se trudimo, da vsak dobi priložnost," je dejal Westbrook.

Torkove tekme:
DALLAS - LA CLIPPERS 106:98
Barnes 20 (3/5 za tri), Dončič 17 (5/15 iz igre, 0/8 za tri, prosti meti 7/10), 7 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Smith Jr. 17 in 8 skokov, Jordan (16 skokov) in Harris po 13, Matthews 9, Nowitzki 8, Finney Smith 5, Powell in Kleber po 2; Beverley 16 in 9 skokov, Bradley in Williams po 15, Harrell 11 in 8 skokov, Harris 9, Gilgeous Alexander 8, Scott in Motley po 7, Wallace 4, Thornwell in Robinson po 3.

TORONTO - SACRAMENTO 120:105
Lowry (9 podaj) in VanVleet po 19, Siakam 18 (8/14 iz igre), Ibaka (10 skokov) in Miles (4/5 za tri) po 15; Bagley 22 in 11 skokov, Bogdanović 16, Hield 15.

OKLAHOMA CITY - PORTLAND 123:114
George 36 (10/21 iz igre, 3/6 za tri) in 8 skokov, Westbrook 29 (9/20 iz igre), 14 podaj in 10 skokov, Adams in Ferguson po 14; Lillard 34 (12/24 iz igre), McCollum 31 (7/12 za tri), Nurkić 22 in 15 skokov.

PHOENIX - MINNESOTA 91:118
Jackson 27 (10/18 iz igre) in 10 skokov, Booker 14, Bender (10 skokov) in Oubre po 13; Towns 25 (10/15 iz igre), 18 skokov in 7 podaj, Okogie 21 (4/7 za tri), Wiggins 17 in 9 skokov, Bayless 14, Gibson 13.