Tokrat se je najboljšima strelcema Oklahome Russellu Westbrooku in Kevinu Durantu pridružil še James Harden. Foto: Reuters
Tony Parker
Tony Parker je v 39 minutah igre izgubil pet žog. Foto: EPA
George Hill
George Hill je iz igre metal le 3/10, zato pa je bil bolj natančen pri prostih metih (5/6). Foto: Reuters

Dallas je v svoji dvorani še slabih 10 minut pred koncem vodil s 86:73. Mladi in atletski Thunderji so se nato v vsega treh minutah povsem vrnili v igro. Pri seriji 12:0 je James Harden dosegel kar 9 točk. Samo v zadnji četrtini je dosegel 15 od svojih 29 točk.

Iz igre zgrešil le pet metov
"V napadu sem se počutil zelo sproščeno, želel sem zaključevati akcije in to mi je dobro uspevalo," je bil po tekmi zadovoljen Harden, ki je iz igre metal 11/16. Akterja tekme je pohvalil tudi prvi zvezdnik Oklahome Kevin Durant (24 točk): "To je bila fenomenalna predstava. V užitek mi je bilo opazovati njegove mojstrovine in biti del celotne predstave. Najboljša lastnost tega moštva je, da imamo veliko igralcev, ki lahko kadar koli zablestijo."

Parker v zadnji četrtini nezgrešljiv
Brez poraza v letošnji končnici ostaja tudi San Antonio, ki je v gosteh premagal Utah (102:90) in v seriji vodi s 3:0. Tony Parker je dal 27 točk, 16 v zadnji četrtini, ko je bil nezgrešljiv - zadel je vseh pet metov iz igre in šest prostih metov.

Green želi hitro do zadnje zmage
"Moramo hitro dobiti še četrto tekmo in končati serijo, saj dobro vemo, da se Utah v svoji dvorani ne misli kar tako predati," je napovedal znanec slovenskih igrišč Danny Green, ki je dosegel 14 točk, v odločilnih trenutkih zadnje četrtine pa je prispeval blokado.

Indiano dve sekundi pred koncem rešil Hill
Eno zmago od končnice je oddaljena tudi Indiana, ki je v gosteh po podaljšku premagala Orlando s 101:99 in zdaj v seriji vodi s 3:1. Pacersi so v zadnji četrtini zapravili 19 točk prednosti, v podaljšku pa se je povsem stopila tudi njihova prednost šestih točk. Odločilni točki je dve sekundi pred koncem z zadetima prostima metoma prispeval George Hill.

Gay skoraj kaznoval slabe proste mete LA-ja
V izjemno dramatični tekmi so LA Clippersi premagali Memphis s 87:86 in v seriji povedli z 2:1. Chris Paul je 23 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za varno vodstvo s 86:80, a nato so gostitelji do konca tekme zgrešili kar pet prostih metov (Eric Bledsoe 3, Reggie Evans 2), na drugi strani pa je Rudy Gay v razmaku petih sekund dosegel dve trojki, za popoln preobrat pa je bil nenatančen ob zvoku sirene.
Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod:
ORLANDO (6) - INDIANA (3) - 1:3
99:101 (19:22, 25:24, 17:27, 28:16)
Richardson 25, Davis 24 in 11 skokov, Nelson 12 in 11 podaj, Turkoglu in Anderson po 11, Redick 10; West 26 in 12 skokov, Granger 21, Hibbert 14 in 11 skokov, Hill 12, Collison 11.

87:86 (23:22, 27:24, 14:25, 23:15)
Paul 24 in 11 podaj, Griffin 17, Foye 16, Williams 8, Young 7, Butler, Martin in Evans po 4, Bledsoe 3; Gay 24, Randolph 17, Gasol in Pondexter po 11, Conley 9, Mayo 6, Allen in Speights 4.
Dallas (7) - OKLAHOMA (2) - 0:4
97:103 (24:26, 23:21, 34:21, 16:35)
Nowitzki 34, Kidd 16, Terry 11, Mahinmi 10, Marion 9, Carter 8, Haywood 4, West 3, Wright 2; Harden 29, Durant 24 in 11 skokov, Westbrook in Fisher po 12, Ibaka 10, Sefolosha 5, Collison in Mohammed po 4, Cook 3.
UTAH (8) - SAN ANTONIO (1) - 0:3
90:102 (28:30, 22:22, 18:23, 22:27)
Jefferson in Harris po 21, Favors 15, Burks 11, Millsap 9, Howard 5, Hayward 4, Kanter in Carroll po 2; Parker 27, Duncan 17, Green 14, Jackson 13, Splitter 10, Ginobili in Neal po 6, Booner 3, Leonard, Diaw in Blair po 2.
Nedelja:
DENVER (6) - LA LAKERS (3) - 1:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.