Elfrid Payton je bil zelo zaslužen za zmago Orlanda (12 točk, 10 skokov in 8 podaj). Foto: EPA
Kyrie Irving in Kent Bazemore
Kyrie Irving (levo) je v Atlanti dosegel 43 točk. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je z 32 točkami zrežiral zmago Toronta v Washingtonu. Foto: EPA

Goran Dragić ni imel svojega večera v Amway Centru, prispeval je 15 točk, a je imel zelo slab met iz igre (3/14). V 34 minutah na parketu je zbral še pet skokov in pet podaj. Najboljši strelec Miamija je bil James Johnson z 19 točkami. Blestel je Nikola Vučević, ki je za zmago Orlanda dosegel 25 točk in 9 skokov, Aaron Gordon je dodal 21 točk in 10 skokov.
Orlando je z delnim izidom 13:0 povedel s 15:5 sredi prve četrtine. Gostitelji so bili vseskozi v vodstvu, od odmoru so imeli sedem točk naskoka (60:53).
Elfrid Payton je na začetku drugega polčasa naredil prekršek nad Dragićem, ki je zadel vse tri proste mete (67:58). Izjemni Vučević je imel vedno pravi odgovor, štiri minute pred koncem tretje četrtine je povišal na 85:66.
V zadnji četrtini se je Miamiju uspelo približati, Dragić je znova zadel tri proste mete in štiri minute pred koncem so Magici vodili le še s 97:91. Evan Fournier je zadel trojko dve minuti pred koncem za 104:91 in srečanje je bilo odločeno. Orlando je že tretjič zapored dobil derbi Floride.
"Zelo smo razočarani, saj smo izgubili proti ekipi, ki že lahko načrtuje počitnice. To je zelo grenak poraz," je pojasnil Dragić.
Cleveland zadel rekordnih 25 trojk v Atlanti
V noči s sobote na nedeljo bo Miami gostil prvake iz Clevelanda. Cavaliersi so zmagali v Atlanti (130:135). Odločilno prednost so si nabrali že do odmora (60:77). Zadeli so kar 25 trojk, kar je nov rekord Lige NBA. 16. decembra je Houston v New Orleansu 24-krat zadel izza črte.
Hawksi so bili blizu velikega preobrata v zadnji četrtini, saj je Paul Millsap minuto in pol pred koncem znižal na 123:124, a je nato Kyle Korver zadel trojko in Cavaliersi so prednost zadržali do konca. Ostrostrelec je 7. januarja po petih letih zapustil Atlanto v menjavi igralcev in se preselil v Cleveland.
Irving in James skupaj dosegla kar 81 točk
Kyrie Irving
je dosegel kar 43 točk, zadel je pet trojk. LeBron James je šestkrat zadel izza črte v desetih poskusih. MVP lanskega finala je bil blizu trojnega dvojčka (38 točk, 13 skokov in 8 podaj).
To je bil prav poseben večer v Philips Areni, saj so pod strop dvignili številko 44, ki jo je nosil Pistol - Pete Maravich. Umrl je 5. januarja 1988 zaradi srčnega infarkta, star je bil le 40 let. Pred njim so pod stropom dvorane 'viseli' le Bob Pettit (9), Lou Hudson (23), Dominique Wilkins (21) in Dikembe Mutombo (55).
Boston do gladke zmage v Staples Centru
Obračuni med LA Lakersi in Bostonom so bili vedno zelo napeti. Veliko rivalstvo med kluboma se vleče že skozi desetletja. Jezerniki so 16. naslov prvakov osvojili leta 2010 prav proti Celticsom. Leta 2008 je finalno serijo dobil Boston, ki je takrat slavil 18. naslov.
Tekma v Staples Centru je bila odločena že do odmora (45:70). Lakersi so bili popolnoma razglašeni, doživeli so že 43. poraz v letošnji sezoni in padli so na zadnje mesto na Zahodu, saj je Phoenix ugnal Oklahomo s 118:111. Celotna prva peterka Bostona je bila dvoštevilčna, znova pa je igro odlično vodil Isaiah Thomas (18 točk), Celticsi so zmagali zanesljivo (95:115).

Petkove tekme:
ORLANDO - MIAMI 110:99
Vučević 25, 9 skokov in 7 podaj, Gordon 21 in 10 skokov, Payton 12, 10 skokov in 8 podaj, Green in Fournier po 11, Ross 10, Augustin in Hezonja po 8, Biyombo 4; J. Johnson 19 (9/14 iz igre), Dragić 15 (3/14 iz igre, 0/3 za tri, prosti meti 9/11), 5 skokov in 5 podaj v 34 minutah, Whiteside 15 in 18 skokov, Ellington 14, T. Johson 10, McGruder 8, Richardson 7, Babbitt 6, Waiters 3, Reed 2.

PHILADELPHIA - NEW YORK 105:102
Šarić 21 in 10 skokov, Anderson 21; Thomas 21, Rose 20, Vujačić ni igral.

WASHINGTON - TORONTO 106:114
Wall 30, 8 skokov in 7 podaj, Beal 27; DeRozan 32 (3/3 za tri) in 13 skokov, Powell 21, Joseph 15.

ATLANTA - CLEVELAND 130:135
Hardaway 36 (5/9 za tri), Millsap 27; Irving 43 (14/21 iz igre, 5/8 za tri), James 38 (14/27 iz igre, 6/10 za tri), 13 skokov in 8 podaj, Frye in Jefferson po 11.

MILWAUKEE - LA CLIPPERS 112:101
Antetokounmpo in Monroe po 24; Griffin in Paul po 21.

DALLAS - MEMPHIS 104:100