DeMar DeRozan je iz igre metal 13/23, proste mete pa 7/9. V statistiko je ob 33 točkah vpisal še pet skokov. Foto: Reuters
Kyle Lowry je blestel v odločilnih trenutkih. 29 točkam je dodal še pet skokov, sedem podaj in tri ukradene žoge. Foto: Reuters
Dwyane Wade
Dwyane Wade s Chicagom po treh tekmah še ne pozna poraza. Foto: AP
Dwight Howard
Dvoboj Dwighta Howarda in DeMarcusa Cousinsa v Atlanti. Uspešnejši je bil center Hawksov, ki so slavili s 106:95. Foto: Reuters

Raptorsi so v Air Canada Centru v drugi četrtini vodili že za 19, a jih je visoko vodstvo uspavalo. Gostje so ga že v tretji četrtini, ko so dosegli kar 35 točk, skoraj povsem izničili. V zadnjo so vstopili z -4, a hitro preobrnili izid in dobrih sedem minut pred koncem so bili Nuggetsi v prednosti. Bilo je +5. Tedaj pa je v ospredje stopil Kyle Lowry.

Organizator igre, ki je z ameriško reprezentanco avgusta osvojil olimpijsko zlato, je dosegel kar 12 od 17 točk Toronta v zadnji četrtini. Obenem je tudi 45 sekund pred koncem zadel za prednost treh točk. Denver je imel tri priložnosti, da s trojko izenači in izsili podaljšek, a so bili košarkarji iz Kolorada neuspešni.

Lowry je blestel v navezi z DeMarjem DeRozanom, ki je prav tako v Riu nosil ameriški dres. Mladi Nuggetsi niso našli rešitve za branilsko navezo kanadske franšize. Lowry je prispeval 29 točk, DeRozan pa je še tretjič zapored dal vsaj 30 točk. Tokrat se je ustavil pri 33. Je prvi po Kobeju Bryantu leta 2005, ki je vsaj 30 točk dosegel trikrat zapored brez zadete trojke. Pri Denverju je Jusuf Nurkić 13 točkam dodal še 18 skokov.

Znova silovit začetek in zmaga Chicaga
Bullsi nadaljujejo suverene zmage in po treh tekmah ostajajo brez poraza. Slavili so tudi v Barclays Centru. Znova so košarkarji Chicaga silovito začeli in igrali na način, ki ga izpostavlja Fred Hoiberg, ko govori o nesebični igri. Hitro je bilo 18:9 za goste, ki so že po prvi četrtini povedli z 38:20.

Že v prvem delu je Jimmy Butler dal polovico od svojih 22 točk, s čimer je bil na koncu tudi prvi strelec Bullsov. 16 točk in deset skokov je s klopi dodal Nikola Mirotić, 15 pa jih je pristavil Isaiah Canaan, ki je v igro prišel namesto Michaela Carter-Williamsa, ki se je poškodoval. Zelo dobro sta igrala tudi Dwyane Wade in Rajon Rondo, četudi ni bil statistično tako uspešen, pa je znova odlično vodil igro Bikov.