Luka Dončić imel znova največji statistični indeks na tekmi (26). Foto: EPA
Aleksej Nikolić
Aleksej Nikolić je v Beogradu zadel tri trojke iz sedmih poskusov. Foto: EPA

Prvi polčas je bil zelo izenačen, Turki so si priigrali tri točke naskoka (49:46). V tretji četrtini so se gostitelji razigrali, z delnim izidom 13:2 so prevzeli pobudo, Austin Daye je zadel dve trojki in v 26. minuti je Galatasaray povedel s 65:50. Jon Diebler je prav tako zadel izza črte in minuto pred koncem tretje četrtine so imeli Turki že 18 točk prednosti (73:55).

Za velik preobrat najzaslužnejši Dončić
Dončić, ki je v torek praznoval 18. rojstni dan, je na začetku zadnje četrtine znižal na 73:62, nato pa je zadel za tri točke v 34. minuti (80:73). Odlično je vodil igro Reala in s podajami zaposlil soigralce. Gostiteljem se je popolnoma ustavilo v napadu, Real pa se je razletel po parketu. Rudy Fernandez, Anthony Randolph in Jaycee Carroll so zadeli izza črte in s serijo 0:14 je Realu uspelo narediti velik preobrat. Dve minuti pred koncem je imel štiri točke prednosti (80:84).

Turki dosegli zadnjih sedem točk
V končnici je Galatasaray na krilih glasnih navijačev odigral sijajno. Diebler je zadel trojko, Alex Tyus pa je poskrbel za vodstvo s 85:84. Randolph je izgubil žogo, zmago Turkov pa je potrdil Daye z dvema prostima metoma enajst sekund pred koncem. Sergio Llull je devet sekund pred koncem zgrešil dva prosta meta, a je do odbite žoge prišel Dončić, ki pa je iz težkega položaja zgrešil met za tri točke. Galatasaray se je veselil najbolj odmevne zmage v sezoni, še vedno pa je daleč od mest, ki vodijo v četrtfinale.
Nova zmaga Crvene zvezde
Vse bližje preboju v četrtfinale je Crvena zvezda, ki je premagala Brose Bamberg s 74:60. Pri Nemcih, ki so se prebudili prepozno, je Aleksej Nikolić v 21 minutah dosegel 9 točk, zadel je tri trojke. Beograjčani so blesteli v prvem polčasu, ko so si priigrali odločilno prednost (43:29).

Blažič na parketu le šest minut
V večerni tekmi sta se pomerila Baskonia Vitoria in Emporio Armani Milan, a slovenskega derbija ni bilo, saj se je pred dnevi poškodoval košarkar Milana Zoran Dragić, za katerega je sezona že končana. Pri domačih je Jaka Blažič dobil priložnost za igro, a se v nekaj manj kot šestih minutah ni vpisal med strelce. Baski so bili pričakovano boljši s 87:74.

24. krog:
ŽALGIRIS - FENERBAHČE
67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21)
Jankunas 15; Udoh 16, Mahmutoglu in Bogdanović po 14.

GALATASARAY - REAL MADRID
87:84 (25:20, 24:26, 24:14, 14:24)
Daye 20, Diebler 17, Micov 12; Randolph 16, Dončić 13 (2/3 za dve, 3/4 za tri), 8 skokov in 8 podaj v 22 minutah.

CRVENA ZVEZDA - BROSE BAMBERG
74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)
Jenkins 18, Simonović 13, Gudurić 12; Causeur 21 ... Nikolić 9 (3/7 za tri), dva skoka in podaja v 21 minutah.

MACCABI - OLYMPIACOS
71:82 (13:17, 19:23, 13:18, 26:24)
Landesberg 17, Mekel 12; Green 16, Printezis in Lojeski po 15.

BASKONIA - EMPORIO ARMANI
87:74 (23:20, 15:17, 28:16, 21:21)
Tillie 19, Hanga 18, Budinger in Larkin po 13 ... Blažič 0 (0/1 za dve) in dva skoka v 6 minutah; Hickman, Pascolo in Cinciarini po 11.