Nando de Colo je navdušil s sijajno predstavo, ko Real zanj preprosto ni našel prave obrambe. Francoski branilec je iz igre metal 12/18. Foto: EPA
Pau Ribas
Pau Ribas je dobro vodil igro Barce, obenem pa se je izkazal še s 14 točkami. Foto: EPA
Vasilis spanulis
Vasilis Spanulis je bil prvi strelec v Vitorii. Foto: EPA

Obračun CSKA-ja in Reala je klasičen evroligaški dvoboj. Oba sta udeleženca zadnjih treh Final Fourov, kraljevi klub je na vrh stare celine stopil rekordnih devetkrat, rdeča armada pa si deli drugo mesto s šestimi naslovi. Letos Realu ne gre vse po načrtu, a v prvem krogu drugega dela je bil uspešnejši, saj je ugnal Brose, CSKA pa je klonil na mestnem obračunu pred Himkijem.

Odlično je igral Luka Dončić, ki je v 15. minuti vstopil v igro. V dobrih dveh minutah je zadel tri trojke in s tretjim natančnim metom izza črte minuto in pol pred koncem polčasa poskrbel za 42:41. Sledila je domača serija 9:0 in Moskovčani so na odmor odšli z občutnejšo prednostjo. Ob koncu tretje četrtine se je Dončić vrnil v igro. Osem minut pred koncem je lepo prodrl, zadel, obenem pa je Nikita Kurbanov nad njim naredil še prekršek in s prostim metom je 16-letni košarkarski biser Real približal na 75:70. Nato pa je bilo vse le še v znamenju CSKA-ja.

CSKA v zadnji četrtini naredil delni izid 20:4
Nando de Colo je najprej zadel s polrazdalje, nato še izza črte, pet zaporednih točk je dodal še Miloš Teodosić in gostitelji so pobegnili na +10. Tedaj je bilo do konca še dobrih šest minut. Pohod vrste Dimitrisa Itudisa se ni končal. Teodosić je s košem in zadetim dodatnim prostim metom minuto 21 sekund pred koncem končal neverjetni delni izid 20:4.

Dončić je z 12 točkami ob metu iz igre 4/6 postavil strelski rekord v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. V slabih 14 minutah je ujel še pet odbitih žog. Prvi strelec Reala je bil s 23 točkami K. C. Rivers. Enako število točk je na drugi strani dal Teodosić, ki je vpisal še sedem podaj. Toliko podaj je zbral tudi de Colo, z 28 točkami glavni junak zmage CSKA-ja.

Osem točk Dragića, sedem Blažiča
Barcelona je po porazu v Pireju v 1. krogu tokrat brez težav na domačem parketu odpravila Himki. V prvi četrtini je bil izjemno razigran Juan Carlos Navarro, ki je na koncu zbral 14 točk. Prav toliko jih je dosegel Pau Ribas. Ko je katalonski branilec, ki je letos okrepil Barco, zadel izza črte v drugi četrtini, je prednost prvič narasla na deset, do konca polčasa pa je domača vrsta naredila delni izid 20:10 in razliko 20 točk, ki si jo je priigrala po polovici tekme, je v drugem delu brez težav zadržala. Zoran Dragić je igral dobrih 21 minut in osmim točkam dodal štiri skoke.

Laboral Kutxa je doma morala priznati premoč Olympiacosu, ki je odlično začel Top 16 in še drugič zmagal. V izjemno zahtevni skupini je že zdaj zelo izenačeno. Ob porazu Baskov je Jaka Blažič v dobrih 17 minutah dal sedem točk.

95:81 (22:20, 28:21, 21:23, 24:17)
de Colo 28, Teodosić 23, Hines 14; Rivers 23, Ayon 14 in 10 skokov, Dončić 12 (1/1 za dve, 3/5 za tri), in 5 skokov v 14 minutah.

LABORAL KUTXA - OLYMPIACOS
76:82 (18:24, 16:19, 22:19, 20:20)
James 16 ... Blažič 7 (3/7 iz igre), 2 skoka, 1 podaja v 18 minutah; Spanulis 19, Hunter 17.

BARCELONA - HIMKI
87:70 (23:16, 26:13, 18:22, 20:19)
Ribas in Navarro po 14; Rice 14 ... Dragić 8 (4/5 za dve, 0/3 za tri), 4 skoki v 21 minutah.