Med tednom je Goran Dragić počival na dveh tekmah, zdaj pa je nadaljeval z izjemnimi predstavami zadnjega meseca, kljub temu pa Sonca vse bolj trdno zasedajo zadnje mesto Zahoda. Foto: EPA
Beno Udrih
Razlika med obema slovenskima organizatorjema igre je bila predvsem v izkoristku meta iz igre: Dragić je zadel 8 od 13 poskusov, Udrih pa le 8 od 23. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Kobe Bryant igra 17. sezono v Ligi NBA, v kateri je osvojil pet šampionskih prstanov, a kljub vseh uspehom si nadvse želi preboja v končnico, čeprav bodo v njej Lakersi popolni "outsiderji". Foto: EPA
Bryant o tem, če lahko preseže točkovni izplen Kareema Abdul-Jabbarja.
Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki ostaja alfa in omega uspeha Dallasa, ki juriša na uvrstitev v končnico, pri čemer mora prehiteti Utah in LA Lakerse, ki imajo 8 tekem pred koncem rednega dela zmago in pol prednosti. Foto: EPA
Ekpe Udoh (Milwaukee Bucks)
Ekpe Udoh je med tekmo Milwaukee - Oklahoma City takole pristal med navijačicami, vseeno pa so Bucksi izgubili s Thunderjem z 99:109. Foto: Reuters

Phoenix je doma klonil pred Indiano s 104:112, po dveh tekmah počitka pa se je Dragić vrnil z 21 točkami, devetimi podajami, štirimi skoki in petimi izgubljenimi žogami v 38 minutah igre ter bil s tem prvi strelec tekme.

Orlando je v Atlanti izgubil z 88:97; Udrih je v 42 minutah zbral 20 točk, osem podaj, sedem skokov ter po dve ukradeni in izgubljeni žogi in bil najboljši strelec in igralec gostov, ki so morali že desetič zapored priznati premoč Hawksom.

"Črna mamba" med legendami NBA-ja
Kobe Bryant
je na četrtem mestu večne lestvice strelcev lige prehitel legendarnega Wilta Chamberlaina pri zmagi LA Lakersov v Sacramentu s 103:98. Bryant je že v osmi minuti dosegel 31.421 točk v karieri in prehitel Chamberlaina (31.419), pred njim pa so sedaj le še Kareem Abdul-Jabbar (38.387), Karl Malone (36.928) in Michael Jordan (32.292).

"Chamberlain je res srčna in izjemna oseba ter nekdaj izvrsten košarkar. Velika čast je zame, da sem ga prehitel na lestvici strelcev. To tudi pomeni, da sem dolga leta ohranil zelo visoko raven igre," meni Bryant, ki pa se z rekordnimi dosežki ne obremenjuje.

A Bryanta bolj kot rekordi in vzpenjanje med košarkarske legende zanima ali bodo Jezerniki letos igrali v končnici ali ne. Ker je Utah s 116:107 premagal Brookyln, je Jazz zadržal 8. mesto Zahoda, medtem ko Lakersi s povsem identičnim izkupičkom 38 zmag in 36 porazov zasedajo 9. mesto, ki pa ne prinaša več igranja "playoffa".

Nowitzki odločil 2,9 s pred koncem
A LA Lakerse in Utahu ogroža tudi Dallas. Za 36. zmago je imel Dallas zelo nevarnega tekmeca iz Chicaga, vendar so Telički premagali Bike s 100:98. Za zmago ima znova največ zaslug nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki je dosegel zanj rekordnih 35 točk v sezoni, tudi odločilno trojko 2,9 sekunde pred koncem srečanja.

Na zadnjih 16 tekrmah 15 zmag in en sam poraz
"Še nekaj minut pred koncem smo zaostajali za osem točk. Videti je bilo že zelo slabo, vendar se nismo predali in smo dosegli pomembno zmago," je dejal Nowitzki, ki je imel izvrsten met (14:17, 5:6 za tri točke) in je ob 15 točkah v četrti četrtini zadel zadnjih osem točk svojega moštva. Dallas je imel januarja, ko je Nemec še okreval po operaciji kolena, le 13 zmag in 23 porazov, po petnajstih zmagah in le enem porazu v zadnjih srečanjih pa se bliža 13. zaporedni udeležbi v končnici.