LA Clippersi Blaka Griffina vodijo na Pacifiku, a so z izkupičkom 13-6 le na 4. mestu Zahodne konference. Foto: EPA
Goran Dragić (Phoenix Suns) - Chris Paul (Los Angeles Clippers)
Goran Dragić je tako skušal najti soigralce ob tesnem pokrivanju Chrisa Paula. Foto: EPA
Jamal Crawford in Eric Bledsoe (Los Angeles Clippers) - Shannon Brown in Goran Dragić (Phoenix Suns)
Razpoloženi Jamal Crawford je v zadnji četrtini poskrbel za gladko zmago Clippersov. Foto: EPA
Marco Belinelli (Chicago Bulls)
Italijan Marco Belinelli je bil z 22 točkami med najzaslužnejšimi za tretjo zaporedno zmago Chicaga, ki je s 93:85 končal niz petih zmag New Yorka. Foto: EPA
Tim Duncan in Danny Green
Danny Green, ki je med lanskim "lockoutom" v Ligi NBA zaigral za Union Olimpijo, postaja vse pomembnejši člen San Antonia, ki letos sodi v najožji krog favoritov za osvojitev naslova prvaka. Foto: EPA

Prvo četrtino zgodnjega sobotnega obračuna so gostje dobili z 31:28, pri čemer je pomembno vlogo odigral tudi "Gogi" s 4 točkami, 4 skoki in 4 podajami. V nadaljevanju so zvezdniki Clippersov držali tesno vodstvo, na koncu pa so odločili rezervisti gostiteljev. Jamal Crawford je v 4. četrtini dosegel 13 od 21 točk in zagotovil Clippersom udobno zmago s 117:99.

Griffin poje hvalo drugi peterki
Slovenski organizator igre se po uvodnem delu tekme ni kaj prida naigral - skupno 8 točk ob metu iz igre 2/7, 5 podaj, 4 skoki in tudi 4 izgubljene žoge. Najboljši strelec tekme v Staples Centru je bil Blake Griffin, ki je 24 točkam, dodal še 4 ukradene žoge, kar je njegov najboljši dosežek v karieri.

"Veliko dolgujemo klopi. Že zgodaj smo se želeli oddaljiti, samo kakor je naše moštvo sestavljeno, je druga peterka čisto sposobna priiti na parket in priigrati pravo vodstvo," je Griffin izpostavil soigralce, ki tekme začenjajo na klopi in postajajo vse pomembnejši del uspeha LA Clippersov.

Atlanta naredila uslugo San Antoniu
V soboto se je zgodila sprememba na vrhu Lige NBA. Do zdaj presenetljivo vodilni Memphis je doma klonil predi vročo Atlanto, ki je dobila že 9. tekmo od zadnjih desetih. Jastrebi so Grizlije ugnali za 10 točk (83:93), pri čemer je odločilo večje število razpoloženih igralcev. Trenutek odločitve je bila sredina 3. četrtine, ko so gostje z 20 zaporednimi točkami izničili zaostanek petih točk.

Nov klubski rekord Spursov - 19 trojk
Poraz Memphisa je izkoristil San Antonio, ki se je z 81-odstotno uspešnostjo zavihtel na vrh Jugovzhodne divizije kot Zahoda in celotne lige. Ostroge so se v gosteh poigrale s Charolotttom 102:132. Ob zmagi s 30 točkami prednosti so Teksašani postavili nov klubski rekord v doseženih trojkah: skupaj so jih dosegli kar 19. Prednjačil je nekdanji "zmaj" Danny Green, ki je zadel kar 7 od 9 poskusov za tri točke, večer v Severni Karolini pa je Green zaključil z najboljšim izkupičkom sezone - 23 točkami.

Tekme 8. decembra:
LA CLIPPERS - PHOENIX 117:99
Griffin 24, Crawford 21; Beasley 21, Brown 19, Dragić 8 (iz igre: 2/7) 4 skoki in 5 podaj, ukradena žoga in 4 izgubljene žoge v 26 minutah.

WASHINGTON - GOLDEN STATE 97:101
Crawford 22, Beal 17; Lee 24, Thompson 23.

CHARLOTTE - SAN ANTONIO 102:132