Goran Dragić je dočakal veliko priložnost - kot član prve peterke bo vodil Houston v boju za končnico. Foto: Reuters
Beno Udrih (Milwaukee Bucks) v MSG-ju
Beno Udrih je v 21 minutah igre v Madison Sqaure Gardnu zbral 9 točk, 3 podaje in 3 skoke. Foto: EPA
Paul Pierce, Kevin Garnett in Ray Allen
Paul Pierce je proti Charlottu dosegel največ točk letos. S 36 točkami kapetana je Boston v gosteh zmagal 95:102. Foto: EPA

"Moj gleženj je v redu! Pripravljen bom za jutrišnjo tekmo s Telički. Imamo nedokončan posel z njimi. Pred nami je velika tekma," je hitro po tekmi "začivkal" Dragić, ki je v zadnji minuti podaljška moral z igrišča zaradi lažjega zvina gležnja. Hitro rentgensko slikanje je pokazalo, da ne gre za nobeno resnejšo poškodbo.

Houston je strl odpor Sacramenta šele po podaljšku (*113:106) in s tem ubranil 8. mesto Zahoda. Prvi junak tekme je bil Patrick Patterson, ki je s 24 točkami postavil rekord kariere, drugi junak pa je bil Earl Boykins (10 točk in 5 podaj v 22 minutah), ki je z moštvom pred tekmo preživel le nekaj minut, potem ko je z Rocketsi podpisal 10-dnevno pogodbo.

Dragić prevzel Lowryjevo mesto
Rakete so v ponedeljek potrdile, da je Kyle Lowry, ki je zaradi bakterijske infekcije izpustil zadnjih deset tekem, že končal letošnjo sezono, zato je mesto prvega organizatorja igre zasedel Goran Dragić, kot njegovo zamenjavo pa je teksaški klub podpisal veterana Boykinsa. Slednji se je odlično znašel in po poškodbi "Dragona" v zadnji minuti podaljška zadel ključne štiri proste mete.

Kratkohlačniki utrdili 8. mesto
Beno Udrih
je gostoval na Manhattnu in doživel poraz v neposrednem obračunu s tekmecem za 8. mesto na Vzhodu. NY Knicksi so tudi brez Amareja Stoudemireja (poškodba hrbta) in Jeremyja Lina premagali Milwaukee z 89:80. Prvič zares se je letos izkazal Carmelo Anthony, ki je prevzel odgovornost na svoja ramena in prispeval 28 točk, potem ko na zadnjih sedmih tekmah ni mogel preseči meje 20 točk. Udrihovi Bucksi ostajajo na 9. mestu Vzhoda za osmimi Knicksi pa zaostajajo za dve zmagi in pol.

"Danes smo odigrali tekmo, ki smo jo enostavno morali dobiti. In sam sem skušal narediti vse, kar je bilo v moji moči, da bi nam uspelo. K sreči nam tudi je," je po tekmi dejal Anthony

Tekme 26. marca:
HOUSTON - SACRAMENTO 113:106 - po podaljšku
Patterson 24, Scola in 14 skokov, Parsons in Lee po 16, Dragić 14 (met: 6/12), 4 skoki, 10 podaj, ukradena žoga in 5 izgubljenih žog v 31 minutah; Cousins 38 in 14 skokov, Thornton 27.

NEW YORK - MILWAUKEE 89:80
Anthony 28 in 12 skokov, Chandler in Davis po 13; Dunleavy 26, Udrih 9 (met: 3/5), 3 skoki in 3 podaje v 21 minutah.

INDIANA - MIAMI 105:90
Granger 25 in 9 skokov, Collison 20, Barbosa 14; James (9 skokov) in Wade po 24, Bosh 14, Chalmers 13.

WASHINGTON - DETROIT 77:79
Crawford 20, Wall 14; Stuckey 24, Prince 18.

TORONTO - ORLANDO 101:117
Forbes 21, Kleiza 18; Anderson 28 (8/13 za tri), Howard 23 in 10 skokov, Nelson 18.

CHARLOTTE - BOSTON 95:102
Henderson 21, Mullens 18; Pierce 36 in 10 skokov, Garnett 24, Bass 15.

NEW JERSEY - UTAH 84:105
Green 20, Williams 17 in 11 podaj; Millsap 24 in 13 skokov, Jefferson 19, Burks 15.

CHICAGO - DENVER 91:108
Watson 17, Boozer, Korver in Lucas po 14; Lawson 27 in 9 skokov, Afflalo 22, Harrington 17.

LA CLIPPERS - NEW ORLEANS 97:85