Goran Dragić se je izkazal z dvojnim dvojčkom. V 21 minutah je dosegel 11 točk, imel je tudi 10 podaj. Foto: AP
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je ob metu iz igre 11/20 dosegel 36 točk. Zadel je tudi 14 od 18 prostih metov. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je na parketu preživel 21 minut: "Malo sem bil zadihan, ampak – počutim se odlično." Dragić je moral zaradi bolečin v kolenu izpustiti kar osem tekem, v tem času pa je Miami izgubil petkrat. Njegova vrnitev je na ekipo delovala blagodejno, Dragić je bil pravi vodja s številnimi vrhunskimi podajami.

Adebayo v prvem polčasu dosegel 20 točk
V prvi četrtini trener Erik Spoelstra sicer ni mogel biti zadovoljen z Miamijevo igro v obrambi (36 prejetih točk), a se je to že v drugi četrtini močno popravilo (14). Prvi strelec obračuna je bil z 22 točkami 21-letni Bam Adebayo. To je njegov rekord kariere. Dvajset jih je dosegel že do polčasa, ko je imel Miami že kar lepo prednost 60:50. Počitka za Miami ne bo, danes ga že čaka gostovanje pri Clippersih, medtem ko bo Dončićev Dallas v teksaškem derbiju (že ob polnoči!) gostil Houston.

Čustveno navezan na Phoenix
Seveda si je Dragić še kako želel nastopiti ravno v Phoenixu in proti Phoenixu. Pred desetimi leti se je tu začela njegova NBA-kariera, leta 2010 je okusil, kaj pomeni igrati v konferenčnem finalu z Lakersi (na poti do tja mu je med drugim uspela tudi tista izjemna tekma, ko je San Antoniu v zadnji četrtini nasul 23 točk), predvsem pa – trener Phoenixa je Igor Kokoškov. Zgodba z zlatega EP-ja 2017 je znana vsem: Dragić je bil takrat kapetan slovenske košarkarske reprezentance, Kokoškov pa slovenski selektor.

Spursi v zadnji četrtini zmleli Lakerse
San Antonio je s 133:120 premagal Los Angeles Lakerse, blestel je predvsem DeMar DeRozan. Ob 36 točkah je zbral še 9 podaj in 8 skokov. Spursi so zaostajali celotno drugo in tretjo četrtino (tudi za 15 točk), a so zadnjo četrtino dobili s 44:21. Marco Belinelli je postal prvi igralec v NBA-ju, ki je v dresu devetih različnih ekip dosegel vsaj 50 trojk. Lakersi so po štirih zmagah prvič klonili. LeBron James je skoraj dosegel nov trojni dvojček (35 točk, 11 podaj in 8 skokov), že do polčasa, ko so Lakersi vodili z 68:72, je imel "na računu" 24 točk, 8 podaj in 7 skokov.

Brooklyn ugnal vodilno ekipo sezone
Brooklyn je po podaljšku premagal vodilno ekipo lige Toronto (106:105). Za prvo zmago nad Torontom v zadnjih treh letih in pol (niz 12 porazov) se je izkazal D'Angelo Russell z 29 točkami. Kawhi Leonard je za Toronto prispeval 32 točk, vendar v zadnjem napadu ni dobil žoge. Poskusil je Fred VanVleet in zgrešil trojko. Končajmo z novico o tem, da se je Cleveland v poslu, v katerem sta sodelovala še Milwaukee in Washington, okrepil z Matthewem Dellavedovo in Johnom Hensonom, ob tem pa bo dobil še pravice do dveh izborov na naboru, medtem ko bo Milwaukee dobil Georgea Hilla, Jasona Smitha in pravico do enega izbora s prihodnjega nabora Washingtona.

Liga NBA, tekme 7. decembra:
CHARLOTTE - DENVER 113:107
Walker 21, Parker 19, Monk 16; Murray 20, Millsap, Jokić in Beasley po 16.

DETROIT - PHILADELPHIA 111:117
Griffin 31 in 12 skokov, Drummond 21 in 10 skokov, Jackson 13; Butler 38 (13/27 iz igre), Simmons (14 skokov), Redick in Muscala po 18.

ORLANDO - INDIANA 90:112
Vučević 22 in 10 skokov, Gordon 20 in 14 skokov; Bogdanović 26, Joseph 15, Young 14.

BROOKLYN - TORONTO * 106:105
Russell 29, Dinwiddie 17; Leonard 32 (5/6 za tri), Valančiunas 24.
* - po podaljšku
Netsi so presenetili Raptorse in jih ugnali prvič po 3. aprilu 2015.

CLEVELAND - SACRAMENTO 110:129
Clarkson 26, Sexton 23, Burks 22; Fox 30 (4/5 za tri) in 12 podaj, Hield 25, Bagley 17 (8/9 iz igre).

CHICAGO - OKLAHOMA CITY 114:112
LaVine 25, Markkanen 24, Holiday 20; Westbrook 24, 17 skokov in 13 podaj, Adams 21 in 10 skokov, George in Schröder po 19.

NEW ORLEANS - MEMPHIS 103:107
Randle 26 in 13 skokov, Davis 25 in 11 skokov, Holiday 20 in 11 podaj; Green 24, Anderson 19 in 11 skokov, Gasol 15, Noah 13.

MILWAUKEE - GOLDEN STATE 95:105
Antetokounmpo 22 in 15 skokov, Brogdon 15; Curry in Thompson po 20.

PHOENIX - MIAMI 98:115
Daniels 18 (6/10 za tri), Ayton 16 (8/11 iz igre) in 11 skokov; Adebayo 22 in 10 skokov, Winslow 20 (4/4 za tri), McGruder 14, Olynyk 13, T. Johnson 12, Dragić 11 točk (5/12 iz igre, 1/3 za tri), 10 podaj, 1 skok in 3 ukradene žoge v 21 minutah.
SAN ANTONIO - LA LAKERS 133:120
DeRozan 36 (11/20 iz igre), 9 podaj in 8 skokov, Aldridge, Pöltl in Mills po 14; James 35 (13/28 iz igre) in 11 podaj, Kuzma 27, Ball 13 in 11 podaj.