Goran Dragić je bil blizu temu, da bi prvič v Ligi NBA dve tekmi zapored dosegel 30 točk ali več. Letos je magično strelsko mejo presegel trikrat, predtem pa je v vsej karieri le trikrat dosegel ta mejnik. Foto: EPA

29 točk (iz igre 10/14, za tri 4/5, prosti meti 5/7), 4 skoki (po 2 v obrambi in napadu), 3 podaje, ukradena in 4 izgubljene žoge, 2 osebni napaki, +20 v 35 minutah igre.

Statistika Gorana Dragića proti Sacramentu
Jared Sullinger (Boston Celtics) - Iman Shumpert (New York Knicks )
Boston je še drugič v tednu dni opravil z New Yorkom, ki je potonil že na predzadnje mesto Vzhoda, medtem ko so se Celticsi povzpeli na 4. mesto konference. Foto: Reuters
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder ) - Kobe Bryant (Los Angeles Lakers)
Na tretji tekmi po vrnitvi je Kobe Bryant v Oklahoma Cityju zmogel vsega 4 točke, čemur pa je vseeno dodal kar 13 podaj, a ob visokem zaostanku Lakersov je presedel zadnjo četrtino. Foto: Reuters
Kevin Love (Minnesota Timberwolves ) - San Antonio Spurs
Kevin Love je Ostrogam nasul kar 42 točk, a to je bilo premalo, da bi San Antonio pod taktirko Tonyja Parkerja in Manuja Ginobilija dovolil presenečenje. Foto: Reuters

Dinamični branilski dvojec je odigral najučinkovitejšo tekmo sezone, skupaj sta Dragić in Bledsoe prispevala kar 57 točk, Slovenec 29, Američan pa 28, s čimer je Phoenix prišel do letos rekordne četrte zaporedne zmage in se tako utrdil v prvi osmerici Zahoda.

Dragić: "Vem, kaj bo naredil"
"Vsako tekmo je boljši. Vem, kaj bo naredil, in on ve, kaj bom jaz storil. Imava dober občutek drug o drugem, kar je zelo neugodno za nasprotnike,"
je Dragić po tekmi hvalil svojega partnerja Bledsoeja, ki je z 28 točkami postavil osebni strelski rekord v Ligi NBA. Ko je poleti Phoenix z menjavo prišel do Bledsoeja, so se pojavila vprašanja, kako si bosta razdelila igralni čas z Dragićem, a trener Jeff Hornacek se je odločil tvegati in ustvaril navezo dveh organizatorjev igre. "Oba fanta si zaupata."

Phoenix si je odločilno prednost priigral v 3. četrtini, ko je z nizom 14:0, ki se je končal z Dragićevo trojko, pobegnil Kingsom. Zadnji so se vrnili na tri točke zaostanka, a so imeli gostitelji več razpoloženih igralcev, s čimer so na 22. tekmi sezone prišli do 13. zmage.

"Kaj sta nam naredila nocoj"
"Že drugo tekmo zaporedoma smo povsem odpovedali v obrambi, saj dejansko nismo krili prav nobenega. Poglejte Bledsoeja in Dragića, kaj sta nam naredila nocoj, v tem trenutku me je sram zaradi naše obrambe. Najraje bi kar sam stopil na igrišče in kril nasprotne igralce, a kaj ko to ni dovoljeno,"
je bil nad učinkovitostjo naveze Dragić-Bledsoe obupan trener Sacramenta Michael Malone.

Tekme 13. decembra:
PHOENIX - SACRAMENTO 116:107
Dragić 29 (iz igre 10/14, za tri 4/5, prosti 5/7), 4 skoki, 3 podaje, ukradena in 4 izgubljene žoge v 35 minutah, Bledsoe 28; Thomas 29, Gay 24.

BOSTON - NEW YORK 90:86
Sullinger 19, Lee 18; Anthony 26, Bargnani 22, Udrih 2 (1/3), podaja v 9 minutah.

INDIANA - CHARLOTTE 99:94
Stephenson 20, Hibbert 18; Jefferson 21.

ORLANDO - CLEVELAND 100:109