Goran Dragić in Sonca so še naprej na osmem mestu na Zahodu. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Kyrie Irving je bil prvi strelec tekme v Staples Centru, kjer je Cleveland ugnal Clipperse. Foto: Reuters
Derrick Rose
Derrick Rose in Pau Gasol sta oba dosegla dvojni dvojček ob zmagi Chicaga v Bostonu. Foto: Reuters

po poškodbi Mika Conleyja. Memphis je slavil v Orlandu (96:106).

Sunsi so v US Airways Centru vodili skoraj vso tekmo, toda Timberwolvesi se niso dali in so ohranjali stik z gostitelji vse do zadnje četrtine, ko je Phoenix na začetku povedel za 16, Minnesoti pa se po tem ni več uspelo pobrati. Sunsi so dobili 12 od zadnjih 16 tekem, to pa je tudi njihova peta zaporedna zmaga na domačem parketu. V domači dvorani bodo Sonca odigrala še šest zaporednih tekem, skupno torej kar osem, kar je največ v zgodovini franšize.

Prav vseh 11 domačih košarkarjev, ki so dobili priložnost, se je vpisalo med strelce. Zoran Dragić je obsedel na klopi, je bil pa Goran prvi strelec svojega moštva. V 34 minutah je ob metu za dve 9/15 in 1/2 za tri zbral 21 točk, v statistiko pa je vpisal še pet skokov in osem podaj. 19 točk je s klopi dodal Gerald Green, 16 pa jih je prispeval Eric Bledsoe. Gostitelji so se dobro pripravili na Moa Williamsa, ki je na zadnjih tekmi z 52 točkami podrl rekord franšize in prekinil serijo 15. zaporednih porazov Minnesote. "Odlično so me pokrivali. Pripravili so se name in tako sem potem moral igrati," je povedal Williams, ki je tokrat dal 16 točk, Timberwolvesi pa so izgubili 16. tekmo od zadnjih 17.

Udrih dobro nadomestil Conleyja
Grizliji so prvič letos igrali brez prvega organizatorja igre Conleyja, a se njegova odsotnost ni poznala. Dobro jo je zapolnil Udrih, ki je začel v prvi peterki in v skoraj 29 minutah dosegel 15 točk (5/9 za dve, 1/3 za tri), vknjižil pa je tudi pet podaj. Grizzliesi so v zadnji četrtini povedli za 11, toda gostitelji so se dobro minuto pred koncem približali na -4, odgovoril pa je Jeff Green, ki je dvakrat zapored zabil.

Green, ki je pred petimi dnevi okrepil Memphis, je odlično igral v zadnji četrtini, z 21 točkami pa je bil tudi prvi strelec svojega moštva. Zach Randolph je dodal 18 točk in 12 skokov, dvojni dvojček pa je uspel tudi Marcu Gasolu (12 točk, 16 skokov), ki je kot edini košarkar Memphisa letos odigral vse tekme. V domači vrsti je Elfrid Payton z 22 točkami in 12 podajami postavil osebni rekord.

Trojni dvojček Westbrooka
Oklahoma je prekinila serijo osmih zaporednih zmag Golden State. Najboljšo ekipo lige je premagala 127:117, izvrstno tekmo pa je odigral Russel Westbrook. Organizator igre je dosegel deveti trojni dvojček v karieri. Dal je 17 točk, 17 podaj, kar je največ v njegovi karieri, in 15 skokov, s čimer je tudi izenačil osebni rekord. 36 točk je dodal Kevin Durant. Klay Thompson je bil z 32 točkami najuspešnejši pri Warriorsih.