Goran Dragić je bil ob Dionu Waitersu najzaslužnejši za drugo zaporedno zmago Miamija. Foto: Reuters
Po tekmi sta se Igor Kokoškov in Goran Dragić dobila na večerji. Foto: Twitter Goran Dragić
Boston je kljub poškodbi Kyria Irvinga ugnal Charlotte in ostaja trenutno najboljša ekipa sezone (11 zmag, 2 poraza). Foto: Reuters
Dennis Schröder
Dennis Schröder (levo) se je izkazal s 17 točkami in 11 podajami, a poraza Atlante ni mogel preprečiti. Foto: Reuters

Dion Waiters z 21 in Goran Dragič z 18 točkami sta bila najboljša strelca Miamija, ki je trenutno pri polovičnem izkupičku zmag in porazov (po šest). Waiters je blestel v zadnji četrtini, ko je dosegel 12 točk. Tudi Dragić je najbolje igral v zadnji četrtini. Devet minut pred koncem je s trojko približal Miami na točko zaostanka (63:62), po naslednjem napadu, ki ga je s polaganjem končal Dragić za svojo 16. točko, pa je bil Miami že v prednosti (63:64). Utah je zapravil nov napad, na drugi strani je Dragić zadel oba prosta meta (63:66).

Katastrofalen met Utaha v zadnji četrtini
Utah je sicer spet povedel, s trojko pa je izid slabe tri minute pred koncem na 74 izenačil Waiters, ki je nato dosegel nov koš za 74:76. Ob naslednjih dveh trojkah Miamija (Richardson, Waiters) je bila tekma bolj kot ne že odločena (74:82), saj je bil Utah v napadu popolnoma razglašen. V zadnji četrtini je bil Utahov met iz igre samo 12-odstoten (4/33), tako da za Miami ni bilo usodno, da je na celotni tekmi izgubil 20 žog, od tega Dragić pet. Hassan Whiteside se je izkazal z 20 skoki, osmimi točkami, tremi blokadami in tremi ukradenimi žogami. Miami bo svojo najdaljšo turnejo sezone končal v nedeljo v Detroitu.

Smola Bostona: poškodovan še Irving
Boston je 90:87 ugnal Charlotte, potem ko je nadomestil 18 točk zaostanka in potem ko je že na začetku tekme ostal brez Kyria Irvinga. Irvinga je njegov soigralec Aron Baynes nesrečno udaril s komolcem, zaradi suma pretresa možganov je moral z igrišča. Pri Bostonu sta poškodovana tudi Gordon Hayward in Al Horford. Milwaukee je v gosteh premagal San Antonia s 87:94. Prvi strelec lige Giannis Antetokounmpo (povprečje 31,5) je blestel z 28 točkami in 12 skoki, Eric Bledsoe pa je v svoji prvi tekmi za novi klub prispeval 13 točk, vključno z morda odločilnim košem 1:40 pred koncem. Spursi so zgrešili zadnjih pet metov. Strelski dosežek petkovega večera je uspel Paulu Georgu, ki je za zmago Oklahome nad Clippersi (120:111) dosegel 42 točk. Oklahoma je prekinila niz štirih porazov.