Goran Dragić je bil tokrat izjema med Sunsi pri metu za tri točke, saj je zgrešil vse štiri poskuse. Foto: Reuters
Reggie Jackson (Oklahoma City Thunder)
Oklahoma City je po šestih zaporednih porazih v San Antoniu v velikem slogu potrdila, da je trenutno najboljše moštvo Lige NBA. Foto: Reuters
Brook Lopez (Brooklyn Nets)
Brooklyn, ki mu letos ne gre po načrtih, je za letos ostal brez centra Brooka Lopeza, ki je zaradi zloma noge že sklenil s sezono 2013/14. Foto: Reuters
Dwight Howard (Houston Rockets)
Dwight Howard je s 35 točkami in 19 skoki poskrbel za najboljšo posamično predstavo sobotnega večera v Ligi NBA. Howardov Houston je visoko zmagal v Detroitu s 114:97. Foto: Reuters
Andre Iguodala (Golden State Warriors) - Chris Kaman (Los Angeles Lakers)
LA Lakersi so bili nemočni pri Golden Statu (102:83), kar je bilo za pričakovati, saj oboleli Pau Gasol ni mogel pomagati moštvu, ki je že brez prvega zvezdnika Kobeja Bryanta. Foto: Reuters

S skupno kar 15 trojkami v samo 30 poskusih so Sonca popolnoma razorožila Teličke in prišla že do sedme zmage na zadnjih osmih tekmah, s čimer se je Phoenix utrdil v prvi osmerici Zahoda. Najboljši večer trojk je razveselil tudi trenerja novinca Jeffa Hornaceka, ki je v bogati karieri slovel kot eden najboljših strelcev za tri točke. "Napadalno je bila to najverjetneje res naša najboljša tekma," je bil trenerjev komentar.

Praznično razpoloženi "Gogi" rad deli žogo
"Če deliš žogo, prav vsi dobijo občutek samozavesti, ki se samo še dviga,"
je praznično razpoložen Goran Dragić, ki je tudi tokrat delil "darila" in s podajami odlično ogrel svoje moštvo. "Dobro mečemo na koš. Prav zabavno je, da igramo tako. Vsi smo na isti frekvenci, in ko takole igramo, nas je težko ustaviti," je bil z odlično moštveno predstavo zelo zadovoljen drugi športnik leta Slovenije za leto 2013.

Kot blisk zaključil polčas
A "Gogi" je kljub na pogled nekaj skromnejši statistiki - vsaj v primerjavi z letošnjimi izjemnimi predstavami - poskrbel za potezo tekme. Ob izteku 1. polčasa je z bliskovito hitrostjo v samo dveh sekundah pretekel igrišče in s polaganjem poskrbel za izid polčasa 63:58, s čimer je ustavil še zadnji poskus gostov, da se vrnejo v igro za zmago.

Strelsko blestel Dragićev partner Bledsoe
Prvi strelec Sunsov je bil sicer Dragićev partner v nevsakdanji navezi dveh organizatorjev igre Eric Bledsoe s 25 točkami. "Nasprotniki so začeli tesno pokrivati naju, kar odpira prostor za vse druge. In danes so streljali z vsem ognjem," je Bledsoe mnenja, da je ravno njuna odlična igra prinesla toliko odprtih metov za tri točke in za drugo zmago v dveh večerih. V festival trojk v Arizoni so se vključili tudi navijači, saj si je eden izmed njih z zadetim metom med polčasom prislužil 7.777 dolarjev.

Memphis je na gostovanju premagal New York s 95:87. V domači zasedbi je slovenski košarkar
Beno Udrih
igral v prvi peterki in v 31 minutah zbral štiri točke in šest podaj.

Thunder najboljši na Zahodu in celotni ligi
V derbiju Zahoda med dvema izmed najboljših moštev sezone je Oklahoma City prišla do restižne zmage v San Antoniu. Russell Westbrook je bil z 31 točkami in osmimi podajami prvi mož Thunderja, ki po po dvoboju zadnjih dveh prvakov Zahoda ostaja vodilno moštvo Lige NBA. Pri Spursih se je vrnil Tony Parker, a je bilo njegovih 23 točk in 8 podaj premalo, da bi se lahko gostitelji upiralo gostom, ki so tekmo odločili že v 2. četrtini s 40:29 v teh 12 minutah.

Tekme 21. decembra:
PHOENIX
- DALLAS 123:108
Bledsoe 25, Green 22, Frye 18, Tucker 16, Dragić 13, 6 skokov, 5 podaj, po 2 ukradeni in izgubljeni žogi v 32 minutah; Nowitzki 21, Wright 19.

NEW YORK - MEMPHIS 87:95
Udrih 4 (iz igre 2/6), 6 podaj, 2 skoka, po 2 ukradeni in izgubljeni žogi v 31 minutah.

BOSTON - WASHINGTON 99:106
ORLANDO - SACRAMENTO 100:105
CHARLOTTE - UTAH 85:88
DETROIT - HOUSTON 97:114
CHICAGO - CLEVELAND 100:84
MILWAUKEE - PHILADELPHIA 116:106
SAN ANTONIO - OKLAHOMA CITY 100:113
PORTLAND - NEW ORLEANS 110:107