Goran Dragić v napadalni akciji proti Nikoli Vučeviću. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo je v Bostonu poskrbel za najboljšo predstavo večera. Foto: Reuters

Orlando je prvič po letu 2012 sezono začel z zmago, čeprav bi v zadnji četrtini kmalu zapravil prednost 17 točk (97:80). Ko je razlika dobri dve minuti in pol pred koncem skopnela le na dve točki, je tri ključne koše dosegel Evan Fournier, s 23 točkami najboljši strelec gostiteljev. Pri Miamiju je več točk kot Dragić v statistiko vpisal Hassan Whiteside, zbral jih je 26, dodal je še 22 skokov.
Orlando, ki je ob polčasu vodil z 58:55, po tretji četrtini pa z 88:78, je lani večinoma izgubljal takšne tekme in tudi tokrat je kazalo na to, ko je Dragić s prostima metoma znižal na 105:103, s čimer je sklenil Miamijev delni izid 11:0. Toda Fournier je ostal zbran, takoj odgovoril s trojko in veselili so se lahko domači navijači. Dobro je igral tudi Orlandov center Nikola Vučević, ki se je lahko pohvalil z 19 točkami in 13 skoki. Še štirje košarkarji Magicov so imeli vsaj 12 točk.
"Če se bomo s to ekipo želeli dokazati tako, kot želimo, bomo morali biti fizično še močnejši. Tega smo sposobni, na trenutke smo to danes pokazali," je po porazu povedal trener Miamija Erik Spoelstra.
Dragić je imel met iz igre 6/19, trojke je metal z izkoristkom 1/4.
37 točk in 13 skokov Antetokounmpa
Najboljšo predstavo večera je prikazal Giannis Antetokounmpo, ki je ob zmagi Milwaukeeja v Bostonu s 108:100 dosegel 37 točk (16 v zadnji četrtini) in dodal 13 skokov.
Portland je zadal Phoenixu najhujši poraz v 50-letni zgodovini kluba, v gosteh je slavil s 124:76. Prejšnji najvišji poraz so si Sunsi privoščili leta 1988 proti Seattlu (151:107).
Tekme 18. oktobra:
ORLANDO
- MIAMI 116:109
Fournier 23, Vučević 19 in 13 skokov, Ross 15; Whiteside 26 in 22 skokov, Dragić 17 (iz igre 6/19, za tri 1/4), 5 skokov in 6 podaj v 30 minutah, Waiters 15.

WASHINGTON - PHILADELPHIA 120:115