Goran Dragić ima na zadnjih desetih tekmah povprečje 22 točk. Foto: AP
Saša Vujačić
Saša Vujačić, ki praktično celotno sezono dobiva drobtinice, je tokrat dobro unovčil svojih 22 minut. Dosegel je 12 točk (met 4/10) in dodal še dva skoka. Foto: Reuters

Miami ostaja najbolj vroče moštvo v Ligi NBA in po novi zmagi je osmo mesto, ki še zadnje vodi v končnico, oddaljeno le še tri zmage. Še pred dobrim mesecem je imela Vročica 10 zmag, zdaj jih ima že 20.

Proti Atlanti Miami ni imel večjih težav. Ob polčasu je bilo +15, po treh četrtinah +23. Goran Dragić je v 30 minutah ob metu 8/13 (za tri 4/5) vknjižil 27 točk, 5 skokov in 5 podaj.

"To je bila res ena takšna bitka, vsi smo se res dobro borili, na koncu je zelo težko zmagovati iz tekme v tekmo, dobivamo veliko modric, ampak sem res zadovoljen, kako smo pokazali, da znamo igrati," je bil v izjavi za Sun Sentinel zadovoljen Dragić, ki je v eni od akcij znova dobil udarec v zobe, delček zoba pa se je odkrušil: "Seveda sem bil v tistem trenutku zelo jezen, nisem hotel zapustiti igrišča, a je bilo v tistem trenutku krvavenje vseeno prehudo, tako da sem šel ven, da se je ustavilo krvavenje iz rane. Nato sem se znova vrnil, saj sem hotel biti tam za svoje moštvo."

Igralec Vzhoda prejšnjega tedna Dion Waiters je prispeval 20 točk, Hassan Whiteside pa 18 točk in 18 skokov. "Zabavamo se," je nenaden vzpon Miamija na kratko razložil Waiters. Miamijev niz devetih zmag je najdaljši od novembra 2013, ko je Vročica nanizala deset zmag zapored.

Atlanta je v prejšnjih dveh obračunih v sezoni gladko zmagala, tokrat je bila slika popolnoma obrnjena. "Igrajo res, res dobro košarko. Zdaj vidim, zakaj so v zmagovitem nizu. Odlični so tako v obrambi kot v napadu, so agresivni ... Res sem navdušen nad njihovimi igralci, strokovnim vodstvom in vsem kar delajo," je Miami pohvalil gostujoči trener Mike Budenholzer.

Naslednjih šest tekem igra Miami proti nasprotnikom s slabšim izkupičkom od 50 odstotkov.

V Brooklynu so v zadnji četrtini preobrat naredili Kristaps Porzingis in rezervisti New Yorka, ki je slavil s 95:90. Knicksi v prvih treh četrtinah niso vodili. V zadnji četrtini so zaostajali za 10, nato pa so Porzingis (19 točk, 12 skokov), Willy Hernangomez (16 točk, 16 skokov), nekdanja soigralca v Sevilli, in Vujačić (12 točk, met 4/10) sprožili preobrat in z delnim izidom 16:2 je New York povedel.
Vujačiću je uspel tudi dosežek, ki mu v bogati klubski zgodovini ni para. Je namreč prvi Kratkohlačnik, ki je na eni tekmi v dveh napadih dosegel po štiri točke - trojka ob prekršku in zadet prosti met.

MIAMI - ATLANTA 116:93
Dragić 27 (met 8/13), 5 skokov in 5 podaj, Waiters 20, Whiteside 18 in 18 skokov; Bazemore 14, Schröder 12.
BROOKYLN - NEW YORK 90:95
Hollis Jefferson 16, Bogdanović 15; Porzingis 19 in 12 skokov, Hernangomez 16 in 16 skokov, Vujačić 12 (met 4/10) in 2 skoka v 22 minutah.
ORLANDO - INDIANA 88:98
Ibaka 20, Vučević 15 in 15 skokov; Miles 16, Robinson 14.
CLEVELAND - MINNESOTA 125:97