Po razmerju zmag in porazov 11-30 so Goran Dragić in soigralci zdaj na 17-30. Na Vzhodu je za njimi še vedno le odpisani Brooklyn, a so zdaj vsaj ujeli priključek z ostalimi. Foto: EPA
Goran Dragić
V soboto bodo Heati zmagoviti niz skušali nadaljevati proti Detroitu, ki je dobil prva dva medsebojna obračuna v tej sezoni. Foto: EPA
Dwyane Wade
Dwyane Wade se je v Chicago preselil letos, pred tem je 13 let igral za Miami. Foto: EPA
James Harden
James Harden je bil v Wells Farg Centru neustavljiv. Foto: Reuters
Kawhi Leonard, Jrue Holiday
New Orleans je prišel do novega velikega skalpa. Pelikani so ugnali San Antonio. Prvi strelec gostiteljev je bil Jrue Holiday, Spursov pa Kawhi Leonard. Foto: Reuters

Na vprašanje, kaj ga v tem zmagovitem nizu najbolj veseli, je Dragić odgovoril: "Da zmagujemo kot ekipa". "Igramo eden za drugega, borimo se eden za drugega. Vsi se dobro počutimo. Vemo, kaj moramo narediti. Dokler igramo v obrambi, kot je treba, verjamemo, da se lahko kosamo z vsako ekipo," je dodal kapetan slovenske reprezentance.

Miami je odločilno prednost naredil v tretji četrtini. Po izenačenem prvem polčasu je gostom uspel delni izid 24:14 in s tem so ušli na varno razliko. Bullsi so v zadnji četrtini lovili priključek, toda Heati so vedno znova našli odgovor. Goran, ki je iz igre metal 12/20, je v statistiko vpisal še pet skokov in tri ukradene žoge. Ko je bil na parketu, je bil Miami boljši za 19 točk.

Nemirno v garderobi Bullsov
Pri Chicagu je bil s 15 točkami prvi strelec nekdanji zvezdnik Miamija Dwyane Wade. Biki, ki so izgubili drugič zapored, imajo težave z odnosi v ekipi. Glavna nosilca igre Wade in Jimmy Butler sta javno kritizirala nekatere mlajše igralce, Rajon Rondo pa jima je odgovoril po družbenem omrežju. Vsi trije so bili kaznovani.

Domače občinstvo je z odobravanjem pozdravilo Wada in Butlerja, Rondu pa namenilo tudi nekaj žvižgov. Vsi trije so začeli na klopi. Nihče ni ujel pravega ritma, največ težav pa je imel Butler. Sicer prvi strelec Chicaga, ki povprečno dosega več kot 24 točk, je tokrat dal le tri. "Za nami je zelo težek in čustven dan, a to ni izgovor za našo igro. Po mojem mnenju je bila to naša najslabša tekma v sezoni," je bil kritičen domači trener Fred Hoiberg.

Izjemen trojni dvojček Hardna
je svoje ime vpisal v zgodovino. Branilec Houstona je prvi košarkar v zgodovini Lige NBA, ki sta mu v eni sezoni uspela dva trojna dvojčka s 50 točkami. V statistiko je vpisal 51 točk in po 13 skokov ter podaj. Rocketsi so slavili v Philadelphii (118:123), pri kateri je odlični novinec Joel Embiid ob vrnitvi po poškodbi vknjižil 32 točk. Harden je osemnajstič v tej sezoni dosegel vsaj 30 točk in deset podaj. 19 točk je prispeval v tretji četrtini.

Tekme 27.januarja:
INDIANA - SACRAMENTO 115:111 - po podaljšku
George 33, Miles 18; Cousins (16 skokov) in Collison po 26.

CLEVELAND - BROOKLYN 124:116
James 31 in 11 podaj, Irving 28; Kilpatrick 18.

BOSTON - ORLANDO 128:98
Thomas 21, Brown 20; Vučević in Rudež po 14.
TORONTO - MILWAUKEE 102:86
Lowry 32, Powell 19; Parker 21 in 13 skokov.

NEW YORK - CHARLOTTE 110:107
Anthony (11 skokov) in Porzingis po 18 Vujačić ni igral; Walker 31 in 11 skokov.

PHILADELPHIA - HOUSTON 118:123
Embiid 32; Harden 51, 13 skokov in 13 podaj, Nene 21.

CHICAGO - MIAMI 88:100
Wade 15; Dragić 26 (11/16 za dvem 1/4 za tri), 5 skokov in 11 podaj v 34 minutah, Reed 20.

NEW ORLEANS - SAN ANTONIO 119:103
Holiday 23 in 11 podaj, Jones 21; Leonard 23.

ATLANTA - WASHINGTON 86:112
Bazemore 15, Wall 19; Porter 21 in 11 skokov.

PORTLAND - MEMPHIS 112:109