Najboljši slovenski košarkar Goran Dragić je odlično začel sezono v Ligi NBA in bil s 26 točkami junak tekme Phoenix - Portland. Foto: EPA
Beno Udrih
Beno Udrih je v enajstih minutah dosegel dve točki (1/4) za New York. Foto: Reuters
Metta World Peace
Metta World Peace, ki je po lanski sezoni zapustil Lakerse, je dosegel štiri točke za New York. Foto: Reuters

Dragić je bil najboljši igralec tekme. Njegov met iz igre je bil 12/21, zadel je nekaj pomembnih košev v zadnjih minutah. Ko se je Portland približal na le pet točk (96:91), je bil dvakrat zapored natančen in dve minuti pred koncem je bilo po njegovi zaslugi varnih 100:91.

Svoje dodal tudi Miles Plumlee
V 41 minutah je imel slovenski organizator igre še šest skokov, devet podaj in eno ukradeno žogo. Miles Plumlee, lani še novinec (in sicer v dresu Indiane), je za Phoenix dosegel 18 točk in 15 skokov, razpoložen pa je bil tudi P.J. Tucker, ki je 16 od svojih 18 točk dosegel v drugem polčasu.

Hornacka njegova aduta nista pustila na cedilu
Jeff Hornacek, nekdanji zvezdnik lige, je tako v vlogi trenerja že na prvi tekmi prvič zmagal. "Vedno sem govoril, da sta Dragić in Bledsoe naša največja aduta. Če enemu ne gre, daš žogo v roke drugemu. A tokrat sta blestela oba." Dragić in Bledsoe sta skupaj dosegla 48 točk, 15 podaj in 13 skokov! Pri Portlandu se je z 32 točkami (šest trojk) izkazal Damian Lillard.

Novinec Carter Williams pokopal prvake
New York je gostil Milwaukee in zmagal z 90:83. Beno Udrih je na tekmi proti svojemu nekdanjemu mošvu v 11 minutah dosegel dve točki, imel je še dve podaji in en skok. Največje presenečenje večera je poraz prvakov, ekipe Miamija.

Philadelphia je bila boljša s 114:110. Novinec Michael Carter Williams je dosegel 22 točk, ob tem je imel še 12 podaj in 9 ukradenih žog. LeBron James je bil s 25 točkami (imel pa je še 13 podaj) prvi strelec gostov.

Iverson končal kariero
Allen Iverson je zaradi pomanjkanja motivacije oziroma želje po igranju košarke končal kariero. Najprej se je uradno poslovil od košarke, nato pa si s tribun ogledal uvodno tekmo nove sezone v Philadelphii.

Iverson je dolga leta veljal za enega najboljših igralcev Lige NBA, na večni lestvici najboljših strelcev je s povprečjem 26,7 točke na tekmo na šestem mestu. Kljub s 183 centimetri precej nizki telesni višini za košarkarja, je bil kar štirikrat najboljši strelec prvenstva NBA.

V sezoni 2000/01 je bil izbran tudi za najkoristnejšega igralca sezone (MVP). Poleg tega je Philadelphio popeljal tudi v finale Lige NBA, kjer pa je ekipa morala priznati premoč Los Angeles Lakersom z 1:4 v zmagah. V Ligi NBA je nazadnje igral v sezoni 2009/10, ko je odigral tri tekme za Memphis in 25 tekem za Philadelphio, kjer je preživel prvih deset od skupno 14 let kariere v NBA, ki jo je začel leta 1996 kot prvi izbor na naboru lige.

"Vse, kar sem imel, sem dal košarki. Še vedno čutim strast do nje, a želje po igranju nimam več. V karieri ničesar ne obžalujem," je dejal 38-letni Iverson na slovesnosti v dvorani Wells Fargo Center, na kateri so ob njem sedeli nekdanji zvezdnik lige NBA Julius Erving, njegov nekdanji trener na univerzi Georgetown, John Thompson, njegova mati Ann ter trije od njegovih petih otrok. Lastnik 76'ers Josh Harris je bil prav tako govorec na ceremoniji, a za zdaj se ekipa uradno še ni poklonila Iversonu. To naj bi se zgodilo pozneje v sezoni, ko bodo pri Philadelphii obenem upokojili številko 3, ki jo je Iverson nosil na dresu.