Goran Dragić je proste mete izvajal 3/7. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Boston je v gosteh premagal New Orleans s 104:98. Isaiah Thomas je v 29 minutah dosegel 27 točk. Foto: Reuters
James Harden
James Harden je iz igre metal 10/21. Foto: Reuters

Vročica je zaradi poškodbe igrala brez Dwyana Wada in Luola Denga. Vse je kazalo na gladko zmago Wizardsov, ki so v 3. četrtini vodili že s 83:48. Vrnitev Miamija je začel Goran Dragić, ki je v 3. četrtini dosegel 12 od svojih 18 točk. Dobrih 12 minut pred koncem tekme je pri polaganju za 88:71 trdo padel na hrbet in se ni več vrnil na parket.

Miami izgubil dve mesti

Pri izidu 98:97 je šest sekund pred koncem Henry Walker zgrešil met za tri točke, ki bi Miamiju prinesel vodstvo. Miami je s porazom na lestvici Vzhodne konference padel s sedmega mesta na devetega in trenutno ni na mestih, ki vodijo v končnico.

Dragić našel le eno pozitivno stvar
"Očitno je, da nismo dobro začeli tekme. Edina pozitivna stvar je, da smo se borili do konca. Na žalost nam na koncu ni uspelo narediti vseh potez, ki bi bile potrebne za zmago," je po tekmi razmišljal Goran Dragić.

Prazna statistika Bena Udriha
Memphis je pred svojimi gledalci premagal LA Lakerse s 97:90. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo Grizliji dobili s 30:19. V tem obdobju je Marc Gasol dosegel 9 od svojih 18 točk. Prvi strelec je bil Zach Randolph (24 točk). Statistika Bena Udriha je v devetih minutah ostala popolnoma prazna (zgrešil je oba meta iz igre).

Tretji trojni dvojček Hardna
Najboljša predstava večera je uspela Jamesu Hardnu, ki je tretjič v sezoni dosegel trojnega dvojčka (38 točk, 12 skokov in 12 podaj) in bil s tem gonilna sila pri zmagi Houstona nad Detroitom s 103:93. "Zabaval sem se, bilo je težko, ker smo bili v nizu dveh zmag. Najpomembnejša je zmaga, ostalo je bonus," je povedal Harden, ki je 27. v sezoni dosegel vsaj 30 točk.

Liga NBA, tekme 6. marca:
WASHINGTON - MIAMI 99:97
Hilario 20, Beal 17, Gortat 14 in 17 skokov; Dragić 18 (met: 7/12), 5 skokov in 7 podaj v 29 minutah, Napier 16.
MEMPHIS - LA LAKERS 97:90
Randolph 24 in 13 skokov, Gasol 18, Udrih 0 (met: 0/2) v 9 minutah; Clarkson 25, Ellington in Johnson po 14.
CHARLOTTE - TORONTO 103:94
INDIANA - CHICAGO 98:84
ORLANDO - SACRAMENTO 119:114
PHILADELPHIA - UTAH 83:89
ATLANTA - CLEVELAND 106:97
BROOKLYN - PHOENIX 100:108 (podaljšek)
HOUSTON - DETROIT 103:93
NEW ORLEANS - BOSTON 98:104