Goran Dragić je povsem zasenčil Paula Georgea, ki je bil izglasovan v prvo peterko Vzhoda za tekmo All Star. Foto: Reuters
Goran Dragić bi bil šele drugi branilec v zgodovini, ki bi zaigral na tekmi All Star. Foto: Reuters
Sunsi so turnejo na Vzhodu končali z izkupičkom 4:0. Foto: Reuters
Gerald Green je bil s 16 točkami drugi strelec Phoenixa. Foto: Reuters

(94:102).
Najboljši slovenski košarkar je bil zvezdnik tekme v dvorani Bankers Life Fieldhouse. Prispeval je 28 točk, 7 podaj in 3 skoke. V prvem polčasu je bil neustavljiv z 21 točkami, Sunsi so uvodno četrtino dobili kar s 36:19, ob polčasu pa so vodili s 66:49. Pacersi, ki so šele drugič v letošnji sezoni izgubili na domačem parketu (imajo 21 zmag), so v tretji četrtini (25:11) z odlično igro v obrambi ujeli priključek.

George Hill je z dvema prostima metoma štiri minute pred koncem napovedal vročo končnico (90:91). Sunsi so imeli vedno pripravljen pravi odgovor. Najprej je zadel Gerald Green, nato je bil Markieff Morris natančen izza črte, piko na i pa je postavil "Gogi" z zabijanjem 44 sekund pred koncem za 94:100.

"Najboljši smo, ko začnemo tekmo dobro. Igrali smo hitro, po moje smo jih malce utrudili," je povedla Dragić, center Indiane Hibbert pa je priznal: "Nadigrali so nas."

Sunsi so na Zahodu na sijajnem šestem mestu, zbrali so 28 zmag in 18 porazov. To je bila že njihova četrta zaporedna zmaga.

Tudi Howard in Nowitzki med rezervisti
Trenerji niso smeli glasovati za igralce iz svojega moštva. Ekipo Zahoda bo 16. februarja vodil trener Oklahome Scott Brooks. Izbrani so bili Dwight Howard, James Harden (oba Houston), LaMarcus Aldridge, Damian Lillard (oba Portland), Chris Paul (LA Clippers), Dirk Nowitzki (Dallas) in najkoristnejši igralec zadnjega evropskega prvenstva v Sloveniji Tony Parker (San Antonio).

Dragić: "Bil sem jezen, ampak tako pač je"
Dragić je na zadnjih 18 tekmah v Ligi NBA dvanajstkrat presegel mejo 20 točk. Njegovo povprečje je 22 točk, 6,6 podaje in 4,1 skoka. Iz igre meče več kot 52-odstotno. Dragić je bil po novici, da ga ni med rezervisti, razočaran. "Bil sem jezen, ampak tako pač je. Najpomembnejše je, da smo zmagali. Tudi če mi ne uspe priti na tekmo zvezd, se bom boril do konca," je dejal Dragić in glede možnosti, da ga na tekmo povabi komisar lige dodal: "Bil bi najsrečnejši človek na svetu, če bi se to zgodilo!"

Poškodovani Kobe ne bo igral
V začetno peterko Zahoda so bili z glasovanjem navijačev po svetu izbrani Stephen Curry (Golden State), Kobe Bryant (LA Lakers), Kevin Durant (Oklahoma), Blake Griffin (LA Clippers) in Kevin Love (Minnesota). Bryant zaradi poškodbe kolena ne bo igral vsaj še tri tedne, zato ga zagotovo ne bo na tekmi All Star. Letos je odigral le šest tekem, LA Lakersi pa so brez njega popolnoma na dnu Zahoda. Njegovo zamenjavo bo določil Adam Silver, ki bo v soboto na mestu komisarja Lige NBA zamenjal Davida Sterna.

Vsi trije zvezdniki Miamija v ekipi Vzhoda
Rezervisti na Vzhodu so Chris Bosh (Miami), DeMar DeRozan (Toronto), Paul Millsap (Atlanta), John Wall (Washington), Joe Johnson (Brooklyn), Roy Hibbert (Indiana) in Joakim Noah (Chicago). V začetni peterki Vzhoda, ki jo bo vodil trener Indiane Frank Vogel, bodo Dwyane Wade, LeBron James (oba Miami), Kyrie Irving (Cleveland), Paul George (Indiana) in Carmelo Anthony (New York).

Tekme 30. januarja:

INDIANA - PHOENIX 94:102
Hibbert 26, West 18, Hill 17, Stephenson 14, George 12 in 12 skokov, Watson 4, Scola 3; Dragić 28 (11/21 iz igre, 1/2 za tri), 7 podaj in 3 skoki v 34 minutah, Marcus Morris in Green po 16, Markieff Morris 15, Barbosa 9, Frye in Tucker po 7, Plumlee 4.

NEW YORK - CLEVELAND 117:86
Anthony in Hardaway Jr. po 29, Smith 19, Felton 12, Chandler 11, Udrih ni igral; Irving 24, Waiters 21, Deng 13 in 11 skokov.

GOLDEN STATE - LA CLIPPERS 111:92
Lee (11 skokov) in Curry po 22, Thompson 16; Griffin 27, Collison 22.