Z minutažo v Milwaukeeju nezadovoljni Beno Udrih bo še razmislil, ali bo res zaigral za Slovenijo na domačem evropskem prvenstvu. Foto: EPA
Deron Williams (New Jersey Nets)
Deron Williams je postal šele peti igralec, ki je po uvedbi trojke v Ligo NBA leta 1979 na eni tekmi zadel 8 trojk in 10 prostih metov. Foto: EPA
Carmelo Anthony in Jeremy Lin (New York Knicks)
Linu in New Yorku se je maščevala izredna medijska kampanja, saj je bil Deron Williams motiviran kot že dolgo ne. Foto: EPA
Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) - Chris WIlcox (Boston Celtics)
Dallas z razpoloženim Dirkom Nowitzkim (26 točk) ni imel težav z oslabljenim Bostonom (89:73). Foto: EPA
Nicolas Batum (Portland Trail Blazers) - Kobe Bryant (LA Lakers)
LA Lakersi, ki se ubadajo predvsem z morebitno menjavo Pauja Gasola, so hitro opravili s Portlandom, saj so že prvo četrtino dobili z 29:7. Foto: EPA

Dragić je igral 15 minut, dosegel pa je šest točk, tri skoke, dve podaji in dve ukradeni žogi. Za zmago Raket sta največ točk prispevala Kyle Lowry, ki se je ustavil pri 24 točkah, Kevin Martin pa je dal dve manj. Na drugi strani je Rudy Gay dosegel 23 točk.
Slovenski organizator igre se je v tretji četrtini boril za žogo z Dantejem Cunninghamom, ob trčenju obeh košarkarjev pa jo je nekoliko skupil prav slovenski reprezentant, ki je dobil udarec v nos. Za nekaj sekund je zapustil igrišče, da so ga pregledali, a se je hitro vrnil.

Osem minut in brez enega meta
Udrih je za Buckse igral malo, zbral je le osem minut, v tem času pa je v svojo statistiko vpisal le dva skoka. Prvi strelec tekme je bil Orlandov center Dwight Howard z 28 točkami, za Milwaukee pa je 22 točk dal Brandon Jennings. Ekipa slovenskega košarkarja je minuto pred koncem vodila za dve točki, a nato izgubila v končnici tekme.

Williams v igri zasenčil Lina in Anthonyja
"Linomanija" ne popušča, čeprav se je v moštvo po poškodbi in 7 tekmah odsotnosti vrnil dozdajšnji prvi zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony, Knicksi pa so izgubili sosedski obračun z New Jerseyjem (92:100). Jeremy Lin, ki je prvič zablestel ravno ob dvoboju z Netsi 4. februarja, je tokrat zbral 21 točk in temu dodal 9 podaj, medtem ko je še malce zarjaveli Anthony dodal 11 točk. Na drugi strani je Mrežice odlično vodil Deron Williams, ki je prvič v karieri zadel kar 8 trojk in večer sklenil z 38 točkami.

"V resnici sploh ne gledam drugih tekem, toda vidim na Twitterju, kjer so mi ljudje pisali in se je vsaka tretja vrstica glasila: Jeremy Lin je uničil Derona Williamsa. Zdaj se je pa to vrnilo," si je po uspešni tekmi Williams privoščil nasprotnike in navijače, ki so podlegli "Linomaniji". Po treh četrtinah, ko so Netsi povedli že za 18 točk, je Williams nadstreljal Lina s 36:11.

Kljub poškodbam Spursi nezaustavljivi
San Antonio
je v Utahu že enajstič zapored zmagal (106:102), s čimer so se Spursi malce potolažili po novici, da bodo morali vsaj dva tedna igrati brez prekaljenega veterana Manuja Ginobilija. Junaka uspeha v mormonskem mestu sta bila Tony Parker (23 točk) in Matt Bonner, ki je zadel pet trojk.

Argentinec Ginobili se je poškodoval samo štiri tekme po tem, ko je se vrnil po zlomu leve dlani, zaradi katere je že izpustil 22 letošnjih tekem. Ostroge bodo naslednja dva tedna tudi brez brazilskega centra Tiaga Splitterja.

Tekme 20. februarja:
HOUSTON - MEMPHIS 97:93
Lowry 24. Martin 22, Dragić 6 (2/6), 3 skoki, 2 podaji in ukradeni žogi v 15 minutah; Gay 23, Speights 12.

MILWAUKEE - ORLANDO 90:93
Jennings 22, Dunleavy 18, Udrih 0 (0/0) in 2 skoka v 8 minutah; Howard 28 in 16 skokov, Nelson 15.

CHICAGO - ATLANTA 90:79
Rose 23, Boozer 16, Brewer 13; Pargo 19 (5/8 za tri), Smith 17 in 12 skokov.

NEW YORK - NEW JERSEY 92:100
Lin 21 in 9 podaj, Stoudemire 17, Anthony 11; Williams 38 (10/22, za tri: 8/14), Brooks 18.