Dirk Nowitzki je ob vrnitvi na parket igral 20 minut. Ob metu iz igre 3/4 je dosegel osem točk, zbral pa je šest skokov. Foto: EPA
Nikola Peković
Nikola Peković z 21 točkami in 17 skoki ni mogel pomagati Minnesoti do zmage nad Knicksi. Resda so gostje večji del tekme vodili, toda v zadnji četrtini je Carmelo Anthony dosegel 19 od svojih 33 točk in New York popeljal do zmage s 94:91. Foto: Reuters

To ni bil Dragićev večer. V slabe pol ure igre je zadel dva meta iz igre. Sedmim točkam je dodal le eno podajo. Na zadnjih dveh tekmah je bil Dragićev met 6/21, zato mu bo krajši božični premor dobro del. Naslednji tekmec Phoenixa bo v sredo New York.

Gentry izključen v drugi četrtini
Phoenix je vodil s 14:12, ko je slovenski branilec v prvi četrtini naredil nepotrebno osebno napako, svojo drugo, zato ga je trener Alvin Gentry za nekaj minut potegnil iz igre in Los Angeles Clippersi so prevzeli pobudo. Pri njihovem vodstvu z 42:50 je Dragić pri metu za tri točke povsem zgrešil obroč. Gentry je pri tem protestiral, češ da je bil nad Dragićem narejen prekršek, zato si je prislužil drugo tehnično napako in bil izključen. Gostje so samo še višali prednost in največ vodili za 31 točk. Dosegli so 13. zaporedno zmago, šesto zaporedno v gosteh. Oboje je klubski rekord.

Spursi so se poigravali z Dallasom
Dirk Nowitzki, ki je zaradi operacije kolena izpustil prvih 27 tekem sezone, se je vrnil v postavo Dallasa, ki pa je na gostovanju v San Antoniu doživel polom. Spursi so zmagali s 129:91, največ pa so vodili kar za 46 točk. Nowitzki je v dvajsetih minutah zbral osem točk. Zadel je svoje prve tri mete iz igre. Danny Green, ki je v lanski sezoni jeseni nosil dres Uniona Olimpije, je odigral odlično tekmo in s 25 točkami (met 9/10, od tega trojke 7/8) postavil rekord kariere. Gostitelji so zadeli 20 trojk (iz 30 poskusov), kar je največ v zgodovini kluba.

Tekme 23. decembra:
PHOENIX - LA CLIPPERS 77:103
Dudley 19, Scola 11 ... Dragić 7 točk (iz igre 2/8), 1 skok in 1 podaja v 29 minutah.

BROOKLYN - PHILADELPHIA 95:92
Johnson 22, Williams 16; Holiday 24 in 9 podaj, T. Young 18 in 10 skokov.

NEW YORK - MINNESOTA 94:91
Anthony 33; Peković 21 točk in 17 skokov.

ORLANDO - UTAH 93:97