Košarkarji Uniona Olimpije so prišli do pomembne zmage v Ligi za prvaka. Odločitev o vseh polfinalistih bo znana v soboto. Foto: www.alesfevzer.com

Odločitev o polfinalu smo prenesli v zadnji krog.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Union Olimpija

Čestitke Union Olimpiji za zmago, čeprav bi se lahko na koncu vse izteklo tudi precej drugače.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško
Sandi Čebular
Sandi Čebular je proti Rogaški dosegel 18 točk. Foto: FMP
Oliver rešil Olimpijo proti Zlatorogu

Minuto in pol pred koncem so Zmaji po trojki Brandona Jeffersona povedli po dolgem času (86:84), a so Laščani hitro vrnili - za tri točke je zadel Jernej Ledl (86:87). Jan Barbarič je nato zgrešil polaganje, a je Devin Oliver dobro skočil in zadel koš (88:87). Osem sekund pred koncem je Laščan Nejc Barič zgrešil polaganje za zmago. Ljubljančani so se tako lahko veselili nadvse pomembne zmage v boju za polfinale.

Pri Ljubljančanih sta Jefferson in Oliver dosegla po 20 točk, 19 jih je dal Gregor Hrovat. Pri Zlatorogu je bil najboljši Jan Špan z 21 točkami, 19 jih je prispeval Barič.

"Vedeli smo, da bo zelo težka tekma, Laško je odlična ekipa, tudi brez Tratnika so vrhunska ekipa. Danes so pokazali vse, kar znajo, na koncu smo nekoliko s srečo zmagali," je povedal Hrovat.

Odločitev o polfinalistih bo padla v zadnjem krogu v soboto, 29. aprila. Union Olimpija za zanesljivo uvrstitev med štiri potrebuje zmago na gostovanju v Novem mestu. V primeru poraza Ljubljančani lahko upajo na zmago Zlatoroga proti Hopsom, ki bi jim prinesla četrto mesto, v primeru zmage Krke in Hopsov pa bi Ljubljančani padli na peto mesto in ostali brez polfinala.

Rogaški zmanjkalo časa za preobrat
Krka je še dobro minuto do konca vodila za osem točk (60:68), a se je Rogaška po trojki Dragiše Drobnjaka in košu Tadeja Fermeta pol minute do konca približala na le tri točke zaostanka (65:68). Gostiteljem je za končni preobrat zmanjkalo časa, na roko pa jim ni šlo niti uspešno izvajanje prostih metov Novomeščanov - Ronald Curry je s štirimi prostimi meti odločil zmagovalca.

Pri Novomeščanih je Sandi Čebular dosegel 18 točk, Žiga Dimec jih je dodal 14. Najboljši strelec pri Rogaški je Ferme s 16 točkami.

Novomeščani so Rogaško premagali tako doma kot danes v gosteh, tako da prvega mesta na morejo zapustiti, tudi če izgubijo v soboto v Leonu Štuklju proti Unionu Olimpiji. Tudi za Slatinčane bo zadnji krog, gostovanje v Domžalah, le formalnost, saj nižje od drugega mesta na morejo.