Tadej Ferme je bil z 18 točkami prvi strelec Rogaške ob zmagi nad Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com
Matic Rebec
Matic Rebec je bil najkoristnejši igralec tekme - 16 točk, osem podaj, šest skokov, indeks 23. Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška s košem ob sireni ugnala Union Olimpijo

Rogaška, ki je v drugem polčasu vodila že s 50:35, je zadnjo četrtino začela s prednostjo štirih točk (57:53). Olimpija je nato z delnim izidom 10:1 prevzela vodstvo (69:65).

Sledila je napeta končnica. Osem sekund pred sireno je Nikola Janković popeljal zmaje v vodstvo s 74:73.

Drobnjak zadel izpod koša
A domači se niso predali. Po minuti odmora je žoga v zadnji sekundi prišla do 40-letnega Drobnjaka, ki je izpod koša zadel za zmago ob osebni napaki Brandona Jeffersona. To je bil prvi poraz Olimpije v državnem prvenstvu po lanskem decembru. Pri domačih je Tadej Ferme dosegel 18 točk, pri gostih pa Janković 26.

Damjan Novakovič, trener Rogaške: "Večji del tekme smo igrali zelo dobro in Olimpijo držali na varni razdalji. V zadnji četrtini nismo našli rešitve za razigranega Jankovića, nato pa je Jefferson z zadetimi meti iz razdalje skoraj obrnil tekmo v korist Ljubljančanov. Na koncu smo z maksimalno borbenostjo in zbranostjo prišli do pomembne zmage. Čestitam igralcem za zmago in navijačem za podporo."

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke Rogaški, ki je prišla do zaslužene zmage. Vprašanje je, kako bi se končala tekma, če bi mi boljše odigrali prvi polčas. O teh stvareh moramo razmišljati. V primeru, da bomo imeli v glavi, da lahko kakšno stvar opravimo tudi s pol moči, se bomo opekli. Menim, da je to opozorilo prišlo ob pravem času."

Krka gladko opravila s Hopsi
Košarkarji Krke so bili pred tem v prvi tekmi dneva v domači dvorani boljši od Hopsov s Polzele (76:64). Polzeljani so vodili le v 1. četrtini (5:10), ki pa jo je Krka na koncu vseeno dobila s tremi točkami prednosti (22:19). Prednost so Novomeščani do odhoda na polčas povišali na devet točk prednosti (43:34). V tretji četrtini je Krka zaigrala še bolje, kar se je poznalo na izidu, vodili so za 14 točk (59:45).

Gostujoča ekipa je slabih pet minut pred koncem srečanja zaostajala le še za šest točk (66:60), a je Krka takoj odgovorila - proste mete je uspešno izvedel Žiga Dimec, za piko na i pa je Matic Rebec zadel še trojko, prednost je bila spet dvomestna (71:60). Tekmo so varovanci Simona Petrova mirno pripeljali do konca.

Pri zmagovalcih sta po 16 točk dosegla Sandi Čebular in Rebec, pri poražencih pa je Dejan Ćup dosegel 13 točk.