Po začetnem vodstvu domačih je Olimpija v drugem delu uvodne četrtine povedla, vendar je zaključek povsem pripadel Laščanom, ki so povedli s 26:21. Prednost je v drugi četrtini še nekoliko narasla, vendar pa so gostje nato zaigrali odločneje in po izmenjavah vodstva je Olimpija na odmor ob polčasu odšla s tremi točkami prednosti (40:43).

Po začetnem vodstvu Ljubljančanov v tretjem delu igre so znova pobudo prevzeli Laščani ter po košu in dodatnem prostem metu Nejca Bariča prišli do najvišje prednosti osmih točk (57:49). Ljubljančani so se znova približali in v zadnji četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu.

Ko je Luka Šamanić dve minuti in 25 sekund pred koncem povišal na 76:82, je že dišalo po zmagi Olimpije. Zmago je potrdil Aleksandar Lazić z zabijanjem 19 sekund pred koncem.

Klop Laščanov ni dosegla niti točke
Ljubljančani so unovčili veliko prednost v skokih (46:27). Vsi člani prve peterke Laščanov so dosegli dvomestno število točk, največ jih je dal Barič (20), nihče izmed rezervistov pa ni zadel. Na drugi strani se je pri gostih med strelce vpisalo devet košarkarjev, med katerimi je bil najučinkovitejši Šamanić (17).

Nikitović: Imeli smo več sreče kot pameti
"Zelo dobra predstava košarkarjev Zlatoroga, ki so dokazali, da je parket Treh lilij izjemno neugoden za vse gostujoče ekipe. Zaigrali so moško in se borili do zadnjih sekund tekme. Mi smo imeli na obračunu z Laščani več sreče kot pameti, mislim pa, da je bila ta tekma za nas zelo dobra učna ura in da se takšna predstava ne bo več ponovila," je pojasnil trener Saša Nikitović.

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v Tivoliju 4. decembra, kjer jo čaka Ilirija, 7. decembra bo nadaljevala Ligo ABA pri Cedeviti, 11. decembra pa bo na vrsti še preizkušnja v Ligi prvakov v Strasbourgu. Zlatorog bo po reprezentančnem premoru naslednjo domačo prvenstveno tekmo igral 8. decembra v Domžalah s Heliosom.