Prva moža Petrola Olimpije sta bila Issuf Sanon z 20 točkami in Aleksandar Lazić z 21 točkami. Foto: www.alesfevzer.com

Šest zaporednih porazov so varovanci Zorana Martića skupaj doživeli v Ligi Novi KBM, Fibini Ligi prvakov in Ligi ABA.

V Stožicah so po prvem polčasu vodili za dve točki (39:37), a jim je odmor očitno dobro del, saj so ob vrnitvi naredili ključno razliko. Nasprotnike so strli po petih minutah igre v tretji četrtini, povedli so z dvomestno razliko (62:51). Vodstvo so nato le višali, ob vstopu v zadnjo četrtino so vodili za 14 točk (74:60). V zadnji četrtini niso popustili, po košu Roka Badžima so prišli do najvišje prednosti +22 točk (90:68), tekmo so tako mirno pripeljali do konca.

V zeleno-belem moštvu so se najbolj izkazali Aleksandar Lazić z 21 točkami in devetimi skoki, Issuf Sanon z 20 točkami in Marko Simonović, ki je bil najučinkovitejši igralec tekme z 19 točkami, 11 skoki in štirimi blokadami (indeks valorizacije 35).

V Stožicah je Petrol Olimpija zaigrala brez Mirze Begića, Luke Šamanića, Scottieja Reynoldsa, Marvina Jonesa in Jaleka Feltona, Jan Špan in Erjon Kastrati sta bila sicer na klopi, a nista vstopila v igro, prvi je dobil prost večer, drugi pa, ker še ni povsem saniral poškodbe kolena.

V Domžalah napeto do konca
Zanimiva je bila sobotna tekma med Heliosom Sunsi in Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo. Tekma v Domžalah je bila zanimiva in napeta vse do konca, gostje pa so razliko naredili s pomočjo izkušenj glavnih igralcev, predvsem pa s skokom. V napadu so pobrali kar 18 žog, skupno pa 15 več od domačinov (46:31).

Helios Suns je imel napad za izenačenje pri izidu 62:59, vendar je Jure Besedić izgubil žogo, končni rezultat pa je s kazenske črte postavil Ramo Rizvić.

Jack naredil razliko
Hopsi s Polzele so premagali Šentjur s 74:60. Čeprav končni izid kaže na prepričljivo zmago, so do nje prišli šele v zadnji četrtini. Odločilnih je bilo sedem točk njihovega najboljšega strelca in skakalca Donovana Matthewa Jacka v uvodu v zadnjih deset minut. Z njimi so Hopsi prišli do prednosti 60:49, ki je do konca niso izpustili iz rok.