Košarkarji Olimpije nadigrali Sixt s +20

Oslabljeni državni prvaki (zaradi poškodbe manjka tudi prvi "play" Scottie Reynolds) so predvsem z meti za tri točke v manj kot 10 minutah zaostanek 49:51 spremenili v vodstvo z več kot 20 točkami, potem ko so v 35. minuti povedli s 74:53. Prvi strelec je bil s 15 točkami Mirza Begić, s 14 točkami in sedmimi skoki se je izkazal Aleksandar Lazić. Tigre, ki so 24. septembra v Tivoliju zanesljivo odnesli superpokalno lovoriko (71:83), je pokopalo predvsem 20 izgubljenih žog, pa tudi met za tri točke (7/29) ni bil zgleden.

Špan v tretji četrtini dosegel enajst točk
Dvoboj v Stožicah je bil do 26. minute zelo izenačen, primorska ekipa je takrat še zadnjič vodila (49:51). Olimpija je s peterko Špan, Lapornik, Bubnić, Lazić in Begić prevzela pobudo, ob delnem izidu 10:0 je Špan (vseh svojih 11 točk je dosegel v tretji četrtini) zadel dve trojki. Ob koncu tretje četrtine je Šamanić v raketi zadel za 64:53. Olimpiji je stekel med za tri točke, Bubnić je odločilno četrtino odprl s košem za vodstvo 67:53, po dveh minutah zadnje četrtine pa je bilo že 71:53. V 35. minuti je prednost presegla 20 točk (74:53). Gostje so bili v drugem polčasu v napadu povsem nemočni, dosegli so le 22 točk.

Olimpija z mislimi že pri Budućnosti
Trener Zoran Martić je bil po tekmi redkobeseden: "Nimamo časa in razloga za proslavljanje zmage. Fantje so odigrali korektno tekmo. Moramo obdržati osredotočenost in na ponedeljkovo tekmo z Budućnostjo." Jurica Golemac, trener Sixta, ki je pogrešal udarnega strelca Marjana Čakaruna, je izpostavil tudi utrujenost: "Nismo vzdržali ritma. V prvi polovici tekme smo še nekako sledili tekmecem, v drugi pač ne. Po sredini težki tekmi proti Lovćnu se nismo uspeli dovolj osvežiti. Še naprej moramo trenirati, da bomo prihodnjič boljši."